15 x marocké koberce Azilal

Pokud už máte mých článků o kobercích plný zuby, vůbec se vám nedivím. Je na čase si přiznat, že jsem na ně prostě asi trochu ujetá! Takže jsme tu měli klasické perské koberce, kelimy, beni ourain, DIY nášlapné koberečky nebo koberečky v kuchyni. Jenže nenapsat o azilal kobercích, čili pestré variantně koberců beni ourain, to by byla prostě děsná škoda. 

Tyhle koberečky jsou stejně jako beni ourain tkány berberskými ženami někde v pohoří Atlas, ale jinej kmen vážení. Asi bohatší. Nebo veselejší? Koberečky jsou oproti černobílým beni poměrně pestré, zato ovšem nejsou tak moc chlupaté.

1. Stejně jako u všech kelimů, peršanů a dalších typů orientálních koberců platí, že co kus, to originál. A stejně jako u beni platí, že na nějakou souměrnost se nehraje. Inteligent zvládne chaos!

zdroj
2. Strašně mě baví barevná škála autentických afrických výrobků - blízký východ to je samá temně rudá, černá... ale Afrika? Lup tam fuchsiovou, zelenou, červenou, tyrkysovou! To samozřejmě neplatí jen o kobercích, ale i o ošatkách, koších a dalších doplňcích, co lze sehnat i u nás v Evropě.

zdroj
3. První koberec víc z dálky

zdroj
4. Tenhle je třeba co se týče barvy docela střídmý a pravidelný - možná berberská žena z kmene Beni Ourain jela na výlet za sestřenicí z kmene Azilal, cestou nakoupila pletivo na kuřata a vzniklo z toho todle.

zdroj
5.

zdroj
6. Ta škála barev je prostě boží.

zdroj
7.

zdroj
8. Mně se nejvíc líbí náhodné květinové vzory, tohle kelimoidní káro je ale taky super.

zdroj
9. Tady někdo sdílí moji vášeň, ale na rozdíl ode mě má prachy.

zdroj
10. Sliiiint! Ta zelená na nábytku tu zelenou z koberce úplně úžasně vytáhla

zdroj
11.

zdroj
12.

zdroj
13.

zdroj
14.

zdroj
15. No tak tenhle by se mi do ložnice taky dost hodil.

zdroj
Mňo, tolik k mému dalšímu kobercovému výlevu. Dobrý, ne? Znali jste azilal? 
Čau mňau
post signature