3 tipy, jak zvládnout stěhování firmy

Chystáte se stěhovat svoji firmu do nových prostor a nevíte, kde začít? Přinášíme vám 3 tipy, které vám zjednoduší samotné stěhování firmy. Zároveň zjistíte, kdy je vhodné zvolit specializovanou stěhovací firmu a kdy naopak můžete vsadit na svoji fyzickou sílu. Před samotným stěhováním nezapomeňte informovat své zaměstnance, kteří by o tom měli vědět s předstihem a zároveň vám mohou být nápomocní.

Vypracujte si harmonogram stěhování

Před započetím stěhování si vytvořte přesný plán, který vám později usnadní práci. Stanovte si přesné termíny a nezapomeňte si udělat časové rezervy, přejdete tak stresu. Díky harmonogramu budete mít přehled, co máte již hotové a co naopak chybí. V harmonogramu si pak odškrtávejte vždy hotové úkoly.

Využijte návštěvu technika před stěhováním

Před stěhováním firmy se vyplatí zvážit nezávaznou návštěvu technika ze stěhovací firmy. Po telefonu či emailu se dá sice zjistit mnohé, ale díky osobní návštěvě technika zjistíte daleko více podrobností. Díky tomu budete mít lepší představu o náročnosti stěhování. Zároveň se bude jednat o první fyzický kontakt s firmou, čímž si ujasníte, zda služby této firmy využít či raději zvolit jinou. Navíc můžete získat zdarma celkovou kalkulaci stěhování vaší firmy, která vám pomůže při rozhodování.

Vyberte si variantu stěhování

Pak už vás čeká výběr mezi specializovanou firmou nebo stěhováním na vlastní pěst. V obou případech si nezapomeňte zajistit volnou příjezdovou cestu. Zvolit stěhování na vlastní pěst se vyplatí zejména tehdy, pokud máte malou firmu nebo vám vyšla celková kalkulace výrazně méně než v případě stanovení stěhovací firmy. Avšak nezapomeňte na to, že musíte při stěhování svépomocí sehnat dostatečné množství krabic, mít zajištěnou velkou dodávku a mít dostatek pracovní síly.

Kdy sáhnout raději po stěhovací firmě?

Sáhnout po specializované stěhovací firmě byste měli tehdy, když se vaše firma stěhuje na velkou vzdálenost. Dále tehdy, když máte velkou firmu, která disponuje těžkými nebo drahými přístroji. Stěhovací firmy jsou pojištěni proti poškození jednotlivých věcí a zároveň uzpůsobeni pro stěhování těžkých břemen. Stěhovací firma Stěhování kvalitně také nabízí skartaci dokumentů, odvoz nepotřebných věcí přímo do sběrného dvora či sběrná místa anebo zapůjčení krabic zdarma.