4 tipy, jak sehnat dobré bydlení v pronájmu

Shánění dobrého byty k pronájmu může být skoro stejně složité, jako hledání bytu ke koupi. Majitelé si často vybírají, komu pronajmou svůj byt a v dobrých lokalitách jsou ceny až neuvěřitelně vysoké. Při shánění dobrého bytu pro bydlení v nájmu je potřeba obrnit se pořádnou dávkou trpělivosti. Kde všude hledat a jak zvýšit své šance pro získání vysněného bytu?

Prověřte si lokalitu

Prvním bodem pro usnadnění výběru a sledování nabídek je výběr lokality. Zvolte si takovou městskou část, ze které to budete mít blízko do práce, a bude nabízet vámi požadovanou občanskou vybavenost. Na druhou stranu je nutné počítat s tím, že nájmy v dobrých lokalitách v centru města bývají dražší a je o ně větší zájem.

Pátrejte v různých zdrojích

Čím více nabídek najdete, tím větší bude šance, že si vyberete tu správnou a povede se vám získat pronájem v dobrém bytě. Prohledávejte nabídky na internetu, sledujte vybrané realitní kanceláře a nezapomínejte ani na vyvěšené inzeráty ve městech a nabídky publikované v tištěných periodikách. Pestrou nabídku bytů k pronájmu v Plzni najdete například na stránkách realitní kanceláře.

Panelák nebo byt v rodinném domě?

Pokud se podíváme na nabídku bytů v Plzni, můžeme si všimnout, že ji tvoří hlavně byty ve větších bytových domech. Výjimkou ale nejsou ani byty, které jsou součástí rodinného domu. Obě tyto varianty mají svá specifika.

Přesvědčte majitele, že budete vzorným nájemníkem

Máte vybraný byt a reagovali jste na nabídku. Určitě nebudete jediní a je potřeba přesvědčit majitele, že zrovna vy budete bezproblémovým nájemníkem, kterého chce do svého bytu. Domluvte se na podmínkách užívání bytu a sdělte všechny případné problémy na rovinu. Pokud plánujete v bytě bydlet s více lidmi, domluvte se na tom rovnou. Pomoci vám může i jednání přes realitní kancelář.