Aby se vám dobře pracovalo, je důležité mít kvalitní kancelářskou židli

Kancelářskou židli dnes potřebujeme nejen v zaměstnání, ale stále častěji i doma. Jak při práci na počítači, tak naše děti ji ocení při psaní domácích úkolů. Je proto důležité, vybrat si takové kancelářské křeslo, které bude splňovat naše požadavky jak na stabilitu, tak na nastavitelnost. Víte, co vše umí moderní, kvalitní kancelářské židle?sinope-kreslo-kuze-300x300

Nastavení je podstatou

Jestliže trávíte u počítače několik hodin, investice do kancelářské židle určitě stojí za to. Ať už ji používáte jen vy, nebo se na ní střídá několik členů rodiny, je důležité, aby byla výškově nastavitelná. Pokud by vám nohy visely ve vzduchu, docházelo by k přiškrcení žil, což způsobuje nejen otoky dolních končetin, ale také bolesti nohou a jejich trnutí. Nohami bychom měli vždy dosáhnout na zem. Pokud by tomu tak nebylo, např. u malých dětí, je dobré pořídit si stupátko, na které můžeme nohy vyložit a ulevit jim tak.

Nastavitelné by měly být i područky. Možná vám mohou připadnout zbytečné, ale v okamžiku, kdy si židli otočíte na chvíli např. ke sledování televize, povídání si s členem domácnosti nebo klientem, určitě je velmi oceníte. Existují i područky, které jsou nejen výškově nastavitelné, ale dají se i horizontálně natáčet.

Zádová opěrka by neměla být v jedné poloze, stejně jako záhlavní opěrka, pokud ji židle má. Židle by měla být nastavená tak, že i když budeme plně opřeni, neměli bychom být příliš v záklonu, ale ani sedět v pravém úhlu.

Dbejte na polstrování

K dostání jsou židle potažené textilií, kůží, nebo židle prodyšné, kde polstrování zádové opěrky chybí a opěrná část židle tvoří děrovaná textilie, která je natažena na pevné konstrukci. Je na vás, na čem se vám příjemně sedí, ale vždy by měla být sedací část alespoň mírně tvarovaná. Ergonomické tvarování je příjemné nejen pro hýžďové svaly a kostrč, ale také pro zadní stranu stehen a nadkolenní část nohou.

Co dalšího vám bude ku prospěchu

Výhodou je, pokud má židle kolečka, zvláště, když máte delší pracovní stůl a potřebujete se tu a tam přesunout o kousek dál, abyste nemuseli od stolu vstávat. Další předností je otáčivost. Je mnohem snadnější se např. ke kopírce, která je za vámi, jednoduše otočit, než muset vstávat a židli obcházet.

Investice do židle se rozhodně vyplatí. Než si vyberete tu svoji, přečtěte si recenze těch, kteří si ji koupili před vám, to vám značně usnadní rozhodování. Ono totiž až při delším sezení poznáte, jak se vám sedí. A pokud by vám židle přece jen nevyhovovala, je lepší ji vrátit a koupit jinou, než u práce na PC „trpět“.