Atypická prostěradla nemusí být problém

Obrovská postel i lůžko přesně na míru jsou sice radostí, mohou ale zároveň představovat určitou komplikaci při nákupu prostěradel. Ne v každé prodejně budou vámi požadovaný rozměr mít. Naštěstí je už mnoho výrobců a prodejců, kteří se právě na atypický ložnicový nábytek zaměřují. A pokud neseženete rozměr úplně přesný, můžete sehnat alespoň hodně se blížící ideálu. Poslední variantou pak je nechat si prostěradla ušít na míru. Bojíte se, že „lov“ na prostěradla 200×220 cm a jiné méně frekventované rozměry nebude úspěšný? Vůbec tomu tak nemusí být.

Jaký materiál zvolit?

Netypické prostěradlo lze sehnat v různých rozměrech a z příjemných materiálů. Rozhodně to nemusí být pouze klasická bavlna a froté. Většina lidí dnes dá přednost prostěradlům napínacím, opatřeným po okrajích gumičkou pro lepší uchycení. A taková se už dnes vyrábějí napříč všemi kategoriemi.

Froté patří po obyčejné bavlně k nejběžnějším látkám pro povlékání postelí. Tato smyčková bavlněná tkanina krásně hřeje, dobře saje a málokdo si ji neoblíbí. Milovníci hebkých, jemných a hladkých prostěradel by měli sáhnout po jersey. Jde o 100% bavlnu, na dotek ale mnohem jemnější a prodyšnou. Saténová prostěradla nabízejí luxus, který nezaujme každého, ale pro někoho bude jako stvořený.

Spousta variant velikostí

Prostěradla 140×200 cm pasují na větší jednolůžko či menší dvoulůžko. S tím se setkáme například v ložničce malého bytu a třeba i v dětském pokoji. Velká manželská postel bude vyžadovat prostěradla 200×220 cm nebo nějaká podobná. Širokému dvoulůžku mohou vyhovovat například i dvě prostěradla 120×200 cm nebo 140×200 cm. Běžnou postel můžete opatřit prostěradly 160×200 cm, 180×200 cm nebo 200×200 cm. Dobře měřte, a pak teprve nakupujte. Nepadnoucí prostěradlo nevypadá hezky a nespí se na něm tak pohodlně.


„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich