Automatizujte svou výrobu! Ušetříte!

Provozy se stále více automatizují, což se pozitivně objevuje nejenom na rychlosti výroby jako takové, ale i na kvalitě výsledných produktů. 
Automatizace má v současné době zelenou napříč Evropou potažmo celým světem. Vybraná pracovní místa zanikají a nahrazují je plně automatizované provozy. Pokrok si zkrátka žádá své. Pokud je na automatizaci zralá i vaše výroba, rozhodně ji doporučujeme zvážit.

Automatizace versus mechanizace

Někteří tyto dva pojmy mylně zaměňují. Pojďme si je proto objasnit. Zatímco mechanizace pomáhá zaměstnancům, automatizace se bez nich zcela obejde. Naprosto je nahradí. Ti pak mohou být přeřazeni na jinou, v mnoha případech bezpečnější pozici.

Automatizace zárukou kvality i přesnosti

Přednosti automatizace jako takové ovšem sahají mnohem dál. Automatizační systémy se neunaví, ani neonemocní. Jsou přesné a nedopouštějí se chyb. Výsledkem je maximálně kvalitní výroba. Bez zmetků, které by jinak skončily v koši. Zamlouvá se vám tento scénář? Čtěte dál!

Zaměřeno na řídící systémy

Základem každé automatizace jsou špičkové řídící systémy, které daný technický proces v podstatě ovládají. Každý řídící systém se skládá z ovládacího panelu a centrální řídící jednotky. Tu se naučí ovládat ideálně kvalifikovaný personál orientující se ve výrobních technologiích.

PLC řídící systémy

Obzvláště výkonné jsou tzv. PLC řídící systémy neboli programovatelné logické automaty. Ve své podstatě se jedná o velmi chytré malé počítače schopné usměrňovat různé aplikace i samotné výrobní procesy. Jejich schopnosti ovšem sahají mnohem dál. PLC řídící systém je schopen odhalit chyby i jiné nedostatky ve výrobě. Upozorní ale i třeba na nadbytek spotřebované energie.

PLC systémy Siemens

Vaší pozornosti by neměly uniknout především PLC řídící systém značky Siemens, které má ve své nabídce společnost Aplaus, s.r.o., která se již od roku 1994 zabývá projektováním, realizací a údržbou řídících systémů. S jejich pomocí se vaše výroba zrychlí, zefektivní a eliminuje z ní zmetky. Tak neváhejte!