Botníku se nevzdávejte ani v malé předsíni

Bojují s tím zejména majitelé menších bytů. Co všechno se dá v předsíni oželet, aby dobře plnila svou funkci, a přitom jste nemuseli kličkovat mezi nábytkem? Botník na seznam věcí, které mohou chybět, rozhodně nepatří. Přesvědčíme vás o tom a ukážeme možná řešení.

Kdybyste v předsíni neměli botník, kam byste si schovávali boty? Samozřejmě existují alternativní možnosti. Lze je dávat do skříně v jiné místnosti, případně uchovávat v krabicích pod postelí, pokud jich máte málo. Jenže nejpraktičtější je mít boty po ruce ve chvíli, kdy vycházíte z domu.

Málo místa zabere výklopný botník

Do menších prostor jsou nejlepší volbou výklopné botníky. Postavíte je ke stěně, jsou poměrně úzké, takže je lze umístit i do uličky. Výklopný systém nezabere tolik místa jako klasická dvířka. Je tu jen jedna nevýhoda. Výklopné botníky nejsou moc vhodné pro vysoké boty, jako jsou kozačky. Ten jeden pár obuvi ovšem bez problémů schováte do krabice pod postel.

Vyřešte dva kusy nábytku najednou

Další možností úspory prostoru jsou botníky, které nabízí ještě něco navíc. Prodávají se například modely i s věšákem nebo sedací botník lavice, který ocení zejména starší lidé a rodiny s malými dětmi.

Hledejte vysoké modely

Snažte se využít prostor nejen na zemi, ale i ve vzduchu. Buď nad botník umístěte věšáky či police, nebo se poohlédněte po takovém, který je spíš vysoký než široký. Ve vysokém provedení se dají velmi často sehnat výklopné botníky nebo prosté otevřené police. Ani ty nevypadají vůbec špatně, ovšem nejdříve zvažte, jak moc jste čistotní. Jistě nechcete, aby každá návštěva jako první viděla rozházené a špinavé boty, a tak se někdy daleko více hodí je prostě zavřít do skříňky či do výklopné police.

Přineste do své předsíně světlo

V malých prostorách zapomeňte na tmavé barvy. Světlé materiály lépe opticky zvětší prostor, a protože bytové předsíně zpravidla bývají tmavé, měli byste si vybírat z botníků bílých, v dekoru dub sonoma apod.

Tip na závěr: Velmi pěkný výběr botníků do malých předsíní najdete v e-shopu Dona-shop.cz.