Budujeme podhledy

Budování stropních podhledů se v posledních letech stalo velice populární. Má to několik důvodů. Jednak z estetického hlediska získá interiér na originalitě, a jednak mají stropní podhledy i svůj praktický význam.

Výhody podhledů

Instalací podhledu se místnost zmenší nejen opticky, ale i fakticky, čímž dojde k úspoře tepelné energie, neboť prostor se vytopí rychleji. Snížení stropu díky podhledu má ovšem i další kladnou stránku. Do takto nově vzniklého stropu se mohou snadno umístit veškeré kabelové rozvody, přípojky k počítačům či elektroinstalace, což by jinak vyžadovalo buď nepříjemné sekání nebo uložení kabelů do nevzhledných lišt. Podhledy nabízejí také možnost umístění ventilačních systémů a především osvětlení, které nabízí nejrůznější netradiční varianty. Další výhodou je, že díky podhledu se mohou skrýt různé nerovnosti, praskliny či jiné defekty stávajícího stropu.

Sádrokarton

Sádrokartonových desek se dnes používá k mnoha účelům. Především je to vhodný materiál k budování různých příček, přepážek jak v domácnosti nebo v rekreační chalupě, tak v kancelářích a jiných prostorách.

^F44F29FCB585931E58A98DDD1356C53D6D52F4F0BB7303862D^pimgpsh_thumbnail_win_distrPro budování podhledů je sádrokarton naprosto ideálním materiálem. Je neobyčejně pevný i při malé tlouštce desek a přitom je dobře tvarovatelný.

Můžete je přizpůsobit daným rozměrům, neboť se snadno řeže. To je důležité například při vyřezávání otvorů pro osvětlení. Do pohledů ze sádrokartonu se umísťují především bodová světla, která lze různě nasměrovat. Použijete-li do osvětlení úsporné a trvanlivé LED žárovky, nebudete mít starosti ani s jejich výměnou.

10373658_1450367055209693_1508597639546762976_nVyřezat do sádrokartonu kulaté otvory pro bodová světla jde snadno přímočarou pilou nebo i ruční pilkou „zlodějkou“.

Napínané podhledy

Stropní podhledy obecně jsou estetickým, originálním i praktickým vylepšením interiéru. Vytvoří se prostor pro uložení elektroinstalace a přípojek k počítačům a jiným spotřebičům. Použitím tzv. napínaných podhledů dosáhnete bezešvé roviny, zvýšení požární bezpečnosti a odolnosti vůči případné vodě od horních sousedů. Vyšší je i pevnost díky fólii vyrobené z tenkého vyztuženého kompozičního plátna. Napínané podhledy mají dlouhou životnost při nenáročné údržbě, nepohlcují pachy a jsou výbornou tepelnou i zvukovou izolací.

Zdroj obrázků: facebook.com