Bytový architekt – co od spolupráce čekat?

Bytový architekt. Profese se kterou se v každodenním životě setkáváme čím dál tím více. Jedná se o zbytečný luxus, nebo o profesi, která má v dnešním světě své místo? Za nás rozhodně ano! Ačkoliv mnoho lidí předpokládá, že jejich estetický vkus je ten nejlepší pro návrh interiéru, tak to nemusí být vždy pravda. Bytový architekt není člověk, který navrhne interiér za vás. Naopak funguje jako průvodce, který třídí vaše představy a myšlenky a vede je ke konkrétnímu cíli – vašemu vysněnému interiéru.

Jak taková spolupráce probíhá?

Každý bytový architekt má metodologii trošku odlišnou, proto je náročné sepsat souhrnný postup spolupráce. Ovšem podoba konkrétních kroků se prakticky většinou příliš neliší. Celá spolupráce s bytovým architektem je rozvržená do několika kroků.

1) Úvodní setkání

Při prvním setkání s architektem proberete své konkrétní představy. Jak má interiér vypadat, co z něj má “být cítit.” V tuto chvíli ještě nebudete rozebírat konkrétní dekorace atd. ale jen si vyjasníte společně představu a to, jakým směrem se má projekt ubírat.

Bytový architekt - co od spolupráce čekat?

2) Příprava

V této fázi přejdete do plánování konkrétních věcí – nábytku, dekorací, barev, textilu atd. Architekt s vámi projde vzorníky dostupného materiálu a společně namícháte ten nejfunkčnější a nejelegantnější mix. Váš interiér poté bude vypadat jako nejlepší verze vašich představ.

Bytový architekt - co od spolupráce čekat?

3) 3D návrh

Ve specializovaných nástrojích pro vás architekt vytvoří 3D vizualizaci toho jak bude váš interiér vypadat. Tento návrh bude fungovat jako výchozí dokument při samotné realizaci projektů a rovněž může vést i vás, abyste si lépe představili budoucí podobu. Samozřejmě, pokud se vám nebude cokoliv zdát, můžete projekt stále změnit.

Bytový architekt - co od spolupráce čekat?

4) Realizace

Samotná tvorba – realizace – projektu. Chvíle kdy vy si můžete konečně pořádně odpočinout a sledovat, jak se z vašeho interiéru stává umělecké dílo.

Bytový architekt - co od spolupráce čekat?

A kde takového bytového designera najít? Řešení je jednoduché, obraťte se na společnost DesignLine, která je autorem veškerých realizací z fotografií výše. 20 let zkušeností s interiérovým designem je na jejich práci rozhodně znát.


„Proti blbosti i bohové bojují marně.“ Jan Werich