Černá, bílá a spousty zelené – červnový byt ze Sydney

Pokud alespoň tak nějak zhruba znáte obsah mýho blogu, je vám jasný, že s přílišným minimalismem nebo nedej bože s u nás tolik oblíbeným black&white stylem u mě nepochodíte. Vlastně by mě zajímalo, jak se na tu strohou černobílou kombinaci vůbec došlo - vždyť Skandinávie, ze které se tyhle interiéry snaží vycházet, dokáže být úplně šíleně barevná! Nic proti nikomu, mě to nudí. Když se ovšem k černobílému základu sem tam přidá nějaký ten barevný výbuch, hned to má úplně jinou fazónu!

Tenhle v základu černobílý, ale přitom sofistikovaně barevný byt v Sydney patří australské fotografce Penny Lane. Já jsem na tento interiér přišla samozřejmě zase na The Design Files, který plánuju vyždímat do poslední kapky, protože všechno, co se tam objeví, si zaslouží být šířeno až na Mars.


Celý prostor vyniká otevřeností, která vychází i z toho, že se byt nachází v prostorách staré továrny. Na čokoládu prosím. Jo.Obecně v tomhle bytě zásadně vynikají tři prvky - úžasná světlost, které majitelka docílila kompletním vybílením prostoru, a to včetně podlah. V dalším kroku pak prostor doplnila černou a následně vyplnila celou hromadou pokojových rostlin, z čehož právě vychází ta svěžest a i barevnost celého interiéru.

Mimochodem, tuhle fotku jsem už použila v článku o barových stolcích, které se s přicházející koktejlovou sezónou mění na žhavé a aktuální téma!Paní Penny je navíc nátura mému srdci blízká, prakticky všechen nábytek je tak poděděný, z bazaru, z u nás nezdomácnělých garážových výprodejů nebo zkrátka od popelnic.Uaaaaarrgggghhh, to vokno! Chocolate factory, heljé


No takže jak řikám. Čistě černá a bílá mě neba. Ale černá, bílá a zelená, to je prosím úplně jiná story!


Slavnostně slibuji, že našemu bytu pořídím víc kytiček a budu o ně pečovat s takovou láskou, že přežijou minimálně jednu sezónu!
Ačkoliv si na bydlení momentálně fakt nemůžu stěžovat, o takovým světle a otevřenosti si můžu nechat jenom zdát. Nebo se přestěhovat do Austrálie, protože todle vytápět v české kotlině, to fakt nechceš.

Originální článek The Design Files.
Krásný večer přeju!

post signature

„Čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to.“ Jan Werich