Chcete prodat byt nebo dům? Prodlužte jeho životnost díky chytré nabídce výkupu


Přemýšleli jste někdy nad tím, co se stane s vaším domem po prodeji? Možná ho nechají zbourat, zchátrat, když by si mohl zasloužit lepší osud. V dnešní době panují trendy nových výstaveb v okolí měst. Tvoří se jakési osady domů stejného typu, ale na krásné nemovitosti přímo ve městech se často zapomíná. A to je velká škoda. Pokud plánujete prodej, nebo se jenom chcete dozvědět něco zajímavého z okruhu realit, čtěte dále.

Nový život pro nemovitost

Každý byt a dům ve městě má svou velkou cenu a byla by škoda nezařídit mu odpovídající rekonstrukci. Jenže ne vždycky na to máme finanční prostředky. Často jsme naopak v situaci, kdy se snažíme nemovitost držet, ale nemáme pomalu ani na její základní provoz. V okamžiku prodeje tak cena může být nižší v porovnání s tou, kterou bychom obdrželi při plné péči o objekt. Navíc nám často záleží i na tom, co se s daným domem stane. Není výjimkou, že se k místu váže řada vzpomínek a samotný prodej je velmi těžký. Co potom ta bolest, když vidíme náš milovaný dům v troskách a místo něj se staví moderní kanceláře či obchodní centrum. Právě z toho důvodu je velmi důležité správně vybrat, komu nemovitost prodáme.

V případě volby společnosti dělající rekonstrukce a zhodnocující stávající bydlení bez nutnosti rozsáhlé nové výstavby jde o záslužný krok snad ze všech úhlů pohledu.

Dobrá situace na trhu

Aktuální situace na trhu s nemovitostmi přeje prodejům. Ceny jsou stále vysoko a poptávka je velká. Nemusí to tak být pořád a vlivem regulací hypotečních úvěrů by podle odborníků mělo dojít ke snižování tržních cen, což samozřejmě ovlivní i nabídky pro výkup. Záleží jenom na vás a vašich možnostech, jestli se rozhodnete zkusit vlastní rekonstrukci, nebo raději zvolíte jednoduchou cestu prodeje. Ideálně si udělejte porovnání výhod a nevýhod tohoto kroku pro pomoc s nesnadným rozhodováním. Až se rozhodnete, že se chcete doopravdy pustit do prodeje, začněte vyhledávat nejlepší možnosti. Uvidíte, že se vám vynaložený čas pro hledání nejlepší nabídky vyplatí. Navíc jde o mnohem kratší dobu v porovnání s klasickým prodejem pomocí inzerátu přes realitní kancelář, kdy je cesta za rychlejším prodejem vykoupena výrazným snížením ceny, takže to pro vás ani není výhodné.

Prodej bytu a domu bez starostí

Pokud se rozhodnete pro výkup nemovitosti, je celá situace mnohem jednoduší v porovnání s hledáním individuálního kupce. Samotný prodej se uskuteční rychleji. Vyřízení nezbytných administrativních podkladů bude pro vybranou firmu jistě hračka, protože se v daném oboru orientují a přesně vědí, co je potřeba udělat. Pro jistotu dobré ceny se můžete zkusit optat u více společností. A nezapomeňte vzít v úvahu také to, jaký bude další pravděpodobný osud prodané nemovitosti, což zjistíte z referencí společnosti a dalším vyhledáváním. Když má budoucí vlastník dobrý plán pro zhodnocení domu a bytu, pravděpodobně bude schopný nabídnout nejvyšší možnou cenu, což bývá v konečném důsledku hlavní rozhodující faktor.

Radost pro další lidi

Společnost Endeka funguje na základě výkupu nemovitostí, které dále pečlivě rekonstruují. Danému objektu tak vlastně poskytnou nový život, a navíc zvýší hodnotu. Takto opravené bydlení udělá radost dalším lidem, kteří nebudou muset shánět předražený dům kousek za městem v developerských projektech. V zásadě je rekonstrukce také méně náročná na životní prostření a přímé okolí domu v porovnání s kompletní novou stavbou. Za utržené peníze z výkupu se můžete pustit do zušlechťování svého dalšího bydlení, nebo si vybrat jiný objekt podle svého vkusu.


„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich