Dejte svému větrání řád

Moderní domy vyžadují moderní technologie. Platí to například o topení, kde se využívají úplně jiné technologie než před pár lety. Poslední dobou také získává popularitu například Internet of Things. Co ale větrání? Opravdu stačí jen občas otevřít okno a více se o něj nestarat?

I větrání je třeba řídit

Nestačí. Aby dům fungoval opravdu efektivně a nebyl příliš ekonomicky náročný, doporučujeme využít technologii řízeného větrání. Co to ale je? Řízené větrání je systém, kdy je v domě 1 centrální řídící jednotka a několik větracích jednotek, které jsou touto řídící jednotkou ovládány. Nevětrají tedy všechny najednou, ale jen tehdy, když je to třeba (řídící jednotka jim stanovuje fáze větrání). Většinou je to jen velmi krátká doba.

Jaké to má důsledky?

Technologie řízeného větrání není jenom cool výstřelek s omezenou dobou působnosti, ale má i mnohé praktické dopady, které doceňují i velmi prakticky zaměření spotřebitelé. Je šetrná, takže vám dokáže výrazně snížit náklady na vytápění. A díky tomu na ni zároveň můžete získat i dotaci v rámci Nové zelené úsporám. Tím pádem se vaše peněženka zaraduje hned dvakrát.

Řízené větrání je zároveň velmi technicky důmyslný systém. Jednotlivé větrací jednotky obsahují filtry, díky kterým ve svém domácnosti omezíte bakterie a roztoče. Častější větrání zároveň snižuje riziko plísní.

Kde mohu koupit?

Systémů řízeného větrání je vícero. Celoevropsky populární je například inVENTer, který je díky firmě A-Invent s. r. o. dostupný i u nás. Právě pracovníci této společnosti vám po vyplnění krátkého formuláře na již zmíněných webových stránkách zdarma připraví optimální návrh větracího systému včetně jeho cenové kalkulace. Systém vám smontuje některý z partnerů ve vašem kraji, které má A-Invent nasmlouvané po celé České republice a Slovensku.Obrázek 1 Moderní dům vyžaduje i moderní větrací systém.