Díky vodovodnímu filtru vám bude chutnat i kohoutková voda

Díky vodovodnímu filtru vám bude chutnat i kohoutková voda

Voda v našem životě hraje významnou roli. Tvoří až 70 % těla, mozek je dokonce z 95 % tvořen vodou. Vodu ke svému životu potřebujeme každý den, a proto je důležité zaměřit se na její kvalitu. Většina českých domácností denně používá k pití i přípravě jídla kohoutkovou vodu, která sice splňuje limity dané legislativou, ale i tak se v ní nachází určité množství chlóru a dalších nežádoucích látek. Ty mohou po delším čase způsobit zdravotní problémy – od suché kůže a lámavých vlasů po závažnější onemocnění. S těmito problémy si naštěstí umí poradit domácí vodovodní filtr.

Kohoutková voda je denně diskutované téma. Je získávána z hlubin země a dále upravována vodárnami, které do ní přidávají malé množství chlóru kvůli eliminaci virů a bakterií. Tento proces může vytvářet vedlejší produkty, které mohou být karcinogenní. Kromě chlóru obsahuje voda z kohoutku také stopové množství ropných látek, saponátů a pesticidů, které tělu rozhodně neprospívají.

Vodovodní filtry

V některých domácnostech se na pití používá balená voda, ale ani ta není řešením. Neupravenou kohoutkovou vodu pořád používáme na vaření nebo mytí ovoce a zeleniny, takže nežádoucí látky se nám do těla dostanou i tak.

Vodní filtry jsou jednoduchým, ekologickým i ekonomickým řešením je možné je umístit na linku nebo pod ni, kde jsou snadno skryty a v kuchyni nijak nepřekáží. Díky velkému objemu absorpčních hmot velmi efektivní a vyznačují se vysokou životností. Z vody zmizí nejen nežádoucí látky, ale i zápach nebo zákal. Některé filtry řeší i bakteriální závadnost nebo nadměrnou tvrdost. Rozdíl v kvalitě vody poznáte hlavně při pití čaje nebo kávy.

Přístroje pro zdraví

Rozhodli jste se pořídit si vodovodní filtr pro úpravu kohoutkové vody? Širokou nabídku vodovodních filtrů, filtračních konvic a dalších přístrojů, které vám pomohou k přípravě zdravějších nápojů a pokrmů, najdete na e-shopu Přístroje pro zdraví. Na výběr tu nejste sami! Pokud se ve filtraci vody nevyznáte, můžete využít odborného poradenstv