DIY adventní věnec, kterej letos stíhám!

Protože jsem lůzr, adventní výzdobu vytvářím každý rok nejdřív na druhou adventní neděli. Letos se ale stal zázrak a já mám doma věnec dokonce už týden předem! Není to ale pochopitelně jen tak. V pátek jsem se v Brně zúčastnila hrozně prima přátelského workshopu na výrobu adventních věnců, který pořádala šikovná květinářka Dominika, alias Za kapradím. Konečně jsem se naučila, jak se ty věnce správně dělaj - a to vše za přítomnosti svařáku, báboviček a dokonce i polívky z červené čočky. To chceš!

Dopadlo to takto:


Musím říct, že jsem spokojená velice. Základ mého věnce tvoří eukalyptus, borovice, větvičky porostlé šedým lišejníkem a cypřišovité větvičky s bobulkama, které jsem identifikovala jako jalovec chvojku, ale jistá si tím nejsem. Každopádně pokud chcete do věnce strkat něco podobného a máte malé děti, tak bacha - ty bobulky jsou hodně jedovatý.

Věnec jsem dozdobila jenom pár stěží dohledatelnejma baněčkama a vtáčkem, pro který mám odjakživa slabost. Upřímně řečeno - jsem na sebe docela pyšná. I když teda přiznávám, že mi tvorba zabrala asi o polovinu víc času jak všem ostatním, až to bylo krapet trapný.


Střed nehledejte, ten nepraktikuju.A když máme věnec, pověsili jsme už i hvězduuu, kterou jsem si po x letech plánů konečně pořídila (a je božííí). Ta fotka je úplně o ničem, ale já z ní mám prostě hroznou radost, tak musím. A navíc má zhlaslá úplně stejnou barvu jak můj župan! No nekup to.


A níže pár fotek z výroby věnce.

Solidní matrošObčas se naskytla otázka co je stůl a co věnec


Hotový korpus bez svíček a ozdob


Kreativní bordýlek na obřím stole vyrobeným ze dveří


Občerstevníčko


Tož tak. Workshopy jsou super, choďte na ně! Odreagujete se, něco se naučíte, něco pěknýho si domů odnesete.... a zaručeně potom budete spát jak zabití :)))

Máte už doma výzdobu? A chodíte na workshopy?
Krásný zbytek nedělej vinšuju
post signature

„Láska vdaných žen je nejcennější na světě, manželé o tom ovšem nevědí.“ Oscar Wilde