Dnes už je to bez rizika

Různé půjčky a finanční výpomoci potřebovali a využívali už naši předkové. Ti měli ale někdy tu smůlu, že narazili na nepoctivého poskytovatele. Dnes je tolik možností, že už se vám to stát rozhodně nemůže. Stačí jen moudře volit.

Dnes už je to bez rizika

Ačkoliv bychom se mohli domnívat, že různé půjčky jsou výdobytkem moderní doby, není tomu tak. Mohu vám prozradit, že na dluh žily už naše babičky. A jim bychom mohli prozradit to samé. Bylo by to jako na tom obraze, kde malíř zpodobňuje malíře, který maluje malíře…

Peníze se prostě půjčovaly od té doby, co spatřily světlo světa. Jakým způsobem byly ale v prvopočátku uzavírány smlouvy, už se asi nedozvíme. Možná, že to někdy nebylo pro dlužníky moc výhodné.  A jestli existovalo něco jako seznamy dlužníků, do kterých mohli možní poskytovatelé nahlédnout, už také asi nezjistíme.

Třeba kdysi také existovalo něco jako hypotéky bez registru. Co ale rozhodně naši předkové neměli, to jsou tři slova, která většinou působí na banky jako zvláštní zaklínadlo. Jsou to slova NRKI, BRKI a SOLUS. Neznalému mohou také znít trochu tajemně. Ale ten, kdo ví, o čem je řeč, si asi jen smutně povzdychne.

O co se jedná? To jsou právě ty překážky, které brání v poskytnutí finanční pomoci od banky. Registry dlužníků.

Pokud jste majitelem firmy, která potřebuje nutně finanční pomoc, aby mohla dál fungovat, pak se můžete směle obrátit na některou nebankovní instituci, která vám zařídí poskytnutí dostatečného množství financí. Právě pro případ, kdy jste jako podnikatel bez potřebných prostředků a nechcete se vzdát, jsou určeny hypotéky bez registru a také bez většího zkoumání daňového přiznání. Tento finanční produkt je určen právě pouze pro podnikatele, protože jsou zde nastaveny trochu jiné podmínky.

Co je ale rozhodně nutné? Mít nějakou vhodnou nemovitost, která vám pomůže k získání potřebného množství financí. Z její odhadní ceny můžete dostat až sedmdesát procent. A to už rozhodně stojí za úvahu. Uvidíte, že tentokrát to vezmete za ten lepší konec. S hypotékou bez registru se nemusíte obávat, že by to opět nevyšlo.

 


„Proti hluposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!“ Jan Werich