DOMÁCÍ SAUNA NA MÍRU

Sauna doma je skvělá příležitost, jak podpořit zdraví a kondici, a to dokonce i pro ty, kteří sice saunování mají rádi, ale nechtějí proces podstupovat na veřejnosti. Pokud vlastníte saunu, nese to pro vás spoustu výhod. Saunovat se můžete kdykoli se vám zachce, sami si zvolíte vlhkost, teplotu i vůni esence, nikdo vám nenarušuje vaše soukromí a klid, a vy se tak můžete oddat maximálnímu pohodlí a relaxaci.

Tento zvyk má svůj původ v severských zemích, ve Finsku, Litvě, Lotyšsku nebo třeba Estonsku není sauna doma nic neobvyklého, a přestože si například Finové rádi zajdou i do veřejně přístupné sauny, vlastní saunu má téměř každá domácnost. Ani u nás už tento luxus není nedostupný, na trhu působí velké množství firem nabízejících ještě větší množství saun a saunových doplňků pro váš domov. Stačí si jen dobře zvolit.

Důležitým faktorem ovlivňujícím vaše budoucí pohodlí je výběr vhodného materiálu. Můžete volit skandinávský smrk, jehož netradičnost je dána jeho hladkostí a barevností, bezsukovou osiku s působivou vůní, ojedinělou olši nebo kanadskou borovici Hemlock. S žádným z těchto dřev rozhodně neuděláte chybu, jde jen o to, co je vám příjemné.

Pro osoby s estetickým cítěním tohle vše skýtá jeden velký bonus. Saunu si můžete za pomoci odborné firmy zvolit v jakémkoli atypickém stylu, který bude stvořen právě pro vás
a pro váš dům. Vybrat si můžete z nepřeberného množství dekorací, které sauně dodají osobitost a podtrhnou její kouzlo. Například přírodní kámen se stává stále častější zajímavou interiérovou dekorací dřevěné sauny. Působí jako příjemný a přirozený prvek. Dalším velkým vkladem může být hvězdné nebe, které vám v sauně navodí pocit, že ležíte pod širou oblohou za horké letní noci.
Celkový vzhled sauny můžete dotvořit různými figurkami, květináči, skříňkami a šuplíky na doplňky, věšáky na oděvy a ručníky, lampami, lampiony a podobně. Fantazii se meze nekladou a prioritou je, abyste se v sauně právě vy cítili dobře a byla pro vás příjemným hřejivým místem, na které se vždy těšíte.

Pokud už jste spokojeným vlastníkem domácí sauny, nic vám nebrání oddat se prožitku ze saunování. Využijte možnosti regulace teploty a zapojte do procesu i děti. Za nižší teploty jim můžete dát dobré základy pro rozvoj jejich zdraví.


„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain