Foukaná izolace: Jak vybrat tu nejvhodnější?

Foukaná izolace: Jak vybrat tu nejvhodnější?

Když se jednou člověk setká s izolacemi, určitě si odnese ponaučení, že s těmi flexibilními si ušetří nejvíce trápení. Proto se velmi oblíbenými stávají izolace foukané. Na trhu si můžete vybrat z několika značek, ale i druhů. Pokud chcete vědět, jak vybrat tu nejvhodnější, přečtěte si tento článek.

Otázka první: Kde izolovat?

Plánujete izolovat střechu, fasádu, nebo okna? Každá oblast má jiné nároky a podle toho se také volí vhodný typ izolace. Foukaná izolace se nejčastěji využívá pro hůře dostupné oblasti, jako trámové střechy, krovy bungalovů, nebo nízkoenergetické a pasivní domy. Představuje totiž snadnou a rychlou pomoc.

Foukaná izolace: Jak vybrat tu nejvhodnější?

Otázka druhá: Kterou izolaci zvolit?

Jak už název napovídá, foukaná izolace se aplikuje na místo pomocí stroje tzv. foukáním. Nejčastějšími materiály jsou celulóza, minerální izolace, dřevovlákno, nebo polystyren. Celulózová izolace pochází z recyklovaného papíru. Minerální se někdy označuje jako magma a byla vytvořena z vyvřelé horniny. Všechny uvedené materiály vás uchrání před únikem tepla, ale i od nepříjemného hluku. Oproti jiným typům izolací jsou podstatně levnější a při aplikaci nevzniká žádný odpad.

Foukaná izolace: Jak vybrat tu nejvhodnější?

Otázka třetí: Kde seženu odborníky?

Foukanou izolaci vám nejlépe aplikuje profesionál. Bojíte se, že vás to přijde draho? Zkuste si zadat poptávku na stránkách Poptávej.cz. Stačí jen pár minut, během kterých vyplníte poptávkový formulář. Snažte se být co nejpřesnější, aby si nabízející udělal správnou představu a připravil vám ceník na míru. Vaše poptávka je odeslána na řemeslníky a firmy z okolí a ti už vám své nabídky  posílají přímo do emailu. Pro poptávajícího je služba zcela zdarma, vyberte tu nejlepší nabídku a domluvte se na detailech zakázky.


„Zamilovat se do sebe - to je románek na celý život.“ Oscar Wilde