Investicí do úsporného plynového kotle máte postaráno o teplo na celý životInvesticí do úsporného plynového kotle máte postaráno o teplo na celý život

Jaký kotel si pořídit, aby jeho výkonnost a životnost byla co nejdelší, jeho obsluha co nejjednodušší a výhřevnost maximální? Pokud máte v obci či městě, kde stojí váš objekt, rozvedený plyn, výběr máte jednoduchý. Plynové kotle Junkers jsou u spotřebitelů oblíbené díky svým nenahraditelným výkonnostním a výhřevným vlastnostem. Ani ti, kdo nemají plynovou přípojku ani plyn, si nemusejí zoufat. Existuje řešení v přívodu plynu ze zabudované cisterny na zahradě či v kotelně. Spočítejte si, zda by se vám nevyplatilo zavedení plynu více než složitější vytápění tuhými palivy.

Dlouhodobá životnost, maximální účinnost a aktuálně nízké ceny

V případě, že jste se už rozhodli pro úsporné a jednoduché vytápění s pomocí plynu, stojíte před otázkou, jaký kotel si pořídit. Co se týče jakosti, dlouhodobé životnosti, jednoznačně vyhrávají plynové kotle Junkers. Proslulá značka s tradicí oslovila současnou generaci, která chce topit úsporně a ekologicky, stejně jako si udržela věrné příznivce výkonného topení, vyhřívání a ohřevu vody.

Kondenzační kotle s ekologickým a úsporným zpracováním spalin

Plynové kotle Junkers se prodávají ve více variantách. Kondenzační kotle pracují na principu kondenzace s účinností 108 procent. Tohoto výkonu je dosaženo systémem zpracování spalin, které jsou u běžných kotlů odváděny do komína bez dalšího využití. Kondenzační kotle mají větší plochu výměníku, jenž dovede vodní páry a spaliny ochladit pod teplotu rosného bodu, skupenství se přemění a část tepelné energie vodní páry se předá topné vodě, jež se v ochlazeném stavu vrací ze systému znovu do kotle. Jednoduše řečeno: vratná voda se tímto způsobem předehřívá. Tímto se dostáváme k matematice, kdy spaliny obsahující 11 procent spalného tepla se sečtou s účinností kotle, a vznikne nám výkonnost přesahující sto procent.

Konvenční kotle Junkers pro byty a rodinné domy

Konvenční kotle pracují na běžném zpracování plynu a následném vytápění objektu. Fungují samozřejmě i jako ohřívače vody. Využívají se v bytových jednotkách, rodinných domech, veřejných budovách i průmyslových objektech. Před výběrem vhodného kotle se sledují důležitá kritéria, podle nichž bude plynový kotel ideálně vytápět i ohřívat vodu v konkrétní budově. U každého produktu mějte na zřeteli vlastní výkon kotle, účinnost, spotřebu a typ paliva. Každý kotel by měl být opatřen zmíněnými informacemi včetně množství škodlivin vypouštěných do ovzduší podle ekologických norem. Existují konvenční kotle s průtokovým ohřívačem vody, jen pro vytápění nebo sestavu se zásobníkem, případně s vestavěným zásobníkem TUV. Kupříkladu konvenční plynový kotel Junkers CERACLASS je závěsný, má výkon 24kW a spaliny jsou odváděny do komína. Jeho zvýhodněná cena se v současnosti pohybuje okolo 16 tisíc korun. Přestože je menších rozměrů, svým výkonem se hodí jak do menší bytové jednotky, tak pro vytápění rodinného domu. Další produkty a informace o nich zájemci o plynové kotle naleznou na stránkách topenivodaplyn.cz.