Jak na úsporné vytápění? Máme pro vás několik tipůUž máte dost přemrštěných faktur za vytápění? Aby ne, částky jsou na nich mnohdy astronomické a platit za teplo se člověku příliš nechce. Vytápění objektu je přitom procesem, na němž lze ušetřit skutečně velké peníze. Jen je zapotřebí vědět, jaký zdroj vytápění volit, jak zateplit objekt a některé další důležité aspekty. Pokud netušíte, kde vás opravdu tlačí pata, začtěte se do následujících řádků. Dáme vám hned několik tipů a také představíme bezplatnou službu nabízející mnohem podrobnější informace a informace od profesionálních energetických poradců.

Volba správného zdroje vytápění

Vysoké úspory energií lze dosáhnout správnou volbou kotle. Jakousi klasiku u nás představují ty plynové. Jejich hlavní předností je absence neustálého přikládání a vysoká úspora. Vždyť ty nejmodernější přesahují svou účinností 80 %. Především kondenzační plynové kotle, které využívají ještě horkých odpadních par, jsou v tomto ohledu optimální. Vytápění elektřinou je poměrně drahé. Pokud vám nevadí neustálé přikládání, můžete se vrátit k tuhým palivům. Jedná se ovšem spíše o krok vzad. Ideální je investice do tepelného čerpadla.

Alternativy zateplení objektu

Víte, kolik tepla z interiéru jen tak zbůhdarma uteče? Obrovské množství. I proto se vyplatí zateplit plášť objektu. U bungalovů je nezbytné také zateplení stropů. Patrové domky si zaslouží i zateplené krovy. A jaký materiál použít? K dispozici jsou dnes nejlevnější polystyrén a minerální vata. Výborná je i sázka na chytrou izolaci pěnou. Je sice dražší, ale o to efektivnější.

Využijte E.ON Rádce

Stále si nevíte v konkrétní situaci rady? Pak se podívejte do speciální bezplatné služby E.ON Rádce. Ta pojímá jak obsáhlou encyklopedii, tak i konzultace s energetickými poradci. Profesionálové vám dokážou mimo jiné třeba analyzovat energetickou náročnost vaší nemovitosti anebo pomoct s přípravou žádosti o dotace.


„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain