Jak na výběr svářečky pro domácí použití?

Nedílnou součástí vybavení dílny nejednoho domácího kutila je svářečka. Jedná se o praktického pomocníka, s nímž můžete lehce opravovat nejrůznější předměty doma i na zahradě, případně je i vyrábět. Pokud uvažujete o tom, že byste si pořídili nový přístroj, je dobré vědět alespoň pár základních věcí.

Jaké je cenové rozpětí při nákupu nové svářečky?

V první řadě vás jistě zajímá, na kolik peněz vás taková svářečka pro domácí využití vyjde. Nejlevnější modely lze pořídit v řádu jednotek tisíců korun, kvalitnější varianty, jež jsou vhodné i pro profesionální použití, pak vyjdou na desítky tisíc korun.

Jak poznat, která svářečka je pro vás vhodná?

Cena by rozhodně neměla být jediným kritériem. Je potřeba si uvědomit, jak výkonný přístroj potřebujete. Každý model má totiž rozdílné parametry a způsob použití. V zásadě existují 3 základní typy svářeček – MMA, MIG-MAG a TIG. Označení jsou zkratkami, z nichž se dovozuje, na jaké metody svařování se přístroje dají použít. Například metodou MIG-MAG se dá svařovat hliník a ocel. Nejste-li si jistí, je vhodné se při výběru poradit s prodejcem.

Důležitým parametrem, který klasická svářečka co2 má, je hodnota výkonové využitelnosti. Tato hodnota, jež by měla být uvedená u každého přístroje, vám ukazuje, jak dlouho lze na jeden zátah se svářečkou pracovat, než bude zapotřebí ji ochladit.

Kupujte osvědčené modely od spolehlivých prodejců

Pro domácí využití se vám budou hodit klasické univerzální svářečky. S nimi se dá bez problémů svařit ocel běžných velikostí, aniž byste k tomu museli mít nějaké profesionální dovednosti. V každém případě je vždy lepší volit kvalitní značkové výrobky a pořizovat je v renomovaných obchodech. V nich totiž máte jistotu, že zakoupení zboží bude splňovat patřičné parametry. Navíc se můžete spolehnout na dodržení případných záručních lhůt a servisu.


„Vhodnou základnou pro manželství je oboustranné nepochopení.“ Oscar Wilde