Jak odstranit graffiti?

Jak odstranit graffiti?

Pouliční umění, pokud je realizováno na legálních plochách, a to známými umělci s talentem, může být opravdu zajímavé. Potom je tu ale druhá strana mince. Ne příliš nadaní lidé, kteří nemají žádnou úctu k osobnímu vlastnictví. A zde se může stát, že svými malbami poškodí i vaši nemovitost. Proto se podívejme na možnosti, jak odstranit graffiti.

Pomocí čištění

Jedná se o variantu, která samozřejmě může být účinná, ale rozhodně se nejedná o variantu, která by byla jednoduchá. Jde o způsob poměrně náročný. Co budete potřebovat?

  • Speciální čističe na graffiti
  • Čisticí pomůcky
  • Dostatek času a síly

Výše zmíněné doporučení se vztahuje ke klasické fasádě. Ta nemusí být jedinou variantou, kde se nevzhledný obraz objeví. Pokud je fasáda natřena jednou z takzvaných antigrafitti barev, znamená to pro vás, že dané čistění může být podstatně jednodušší, jelikož barva na tomto povrchu nedrží tak dobře, jako na klasickém.

Nová malba

Druhým řešením je metoda založená na nové malbě, díky které samotné graffiti nejenom zakryjete, ale své nemovitosti dopřejete zajímavý, tedy nový a modernější vzhled. Pokud přemýšlíte právě nad tímto řešením, není od věci podívat se na ceník antigrafitti nátěrů. To proto, že nejsou až tak drahé a v budoucnu mohou ušetřit řadu starostí. Zvláště, pokud jsou nájezdy vandalů u vašeho objektu celkem časté. V takovém případě se prevence může vyplatit.

Objednejte si specializovanou firmu

Tady je v podstatě jedno, o jakou konkrétní metodu půjde. Tu můžete nechat na zvážení samotné firmy, která má nejenom dostatek zkušeností, ale má i vhodné pomůcky a prostředky, kterými díla sprejerů efektivně a rychle odstraní.

Pro vás je to pozitivní v tom, že se nemusíte o nic starat, ani se nijak namáhat. Na druhou stranu nelze zapomínat na to, že u specializovaných firem je nutné za jejich služby zaplatit. Avšak s jistotou profesionálně odvedené práce, se to prakticky vždy vyplatí.


„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“ Mark Twain