Jak probíhá rekonstrukce střechy?

Jednou z nenahraditelných součástí rodinného domu, respektive jakéhokoliv objektu, je střecha. Pokud je byť jen trochu poškozená, trpí celá nemovitost. Během letního období vady na střeše v podstatě nezaznamenáte, ale jakmile přijde bouřka, začne do místností prosakovat voda. V daném okamžiku je nezbytné co nejrychleji jednat.

V případě, že plánujete rekonstrukci střechy, požádejte o kalkulaci alespoň dvě firmy. Jestliže se rozpočty budou výrazně lišit, tak je něco v nepořádku. Požádejte, aby byl ve smlouvě rozepsán veškerý materiál a jeho ceny. Smlouva by měla obsahovat také celkovou sumu a sankce za případné nedodržení. Jestliže společnost odmítne dané body do smlouvy zakomponovat, raději se obraťte na jinou.

Kontrola dřeva a krovů

Jestliže vás čeká oprava střechy, společnost jako první zkontroluje krovů. Výhodou je, když jsou v pořádku, nicméně i v takovém případě se doporučuje vyměnit alespoň všechny latě. Odborníci dřevo chemicky ošetří, aby se v něm neusadili škůdci.

Jakou vybrat krytinu?

Současný trh nabízí několik druhů krytin. První možnosti jsou tašky pálené, jež se hodí pro šikmé střechy se sklonem od 10 do 30 stupňů. Obrovskou výhodou je, že se vyrábí v několika odstínech. Také se snadno pokládají a pyšní se dlouhou životností. Další možnosti jsou plechové střechy, ale už nejsou z rovného či vlnitého pozinkovaného plechu jako kdysi. Odpadá navíc starost s natíráním. Plechové krytiny jsou dnes takové, že vzhledem připomínají pálené tašky. Ještě navíc jsou odolné vůči povětrnostním vlivům.

Odborníků na střechy existuje po České republice spousta. Stačí do vyhledávače napsat střechy Praha a ihned se vám nabídnou desítky firem, přičemž jednou z nich je taky Střechy Novák. Působí zejména v hlavním městě a blízkém okolí. Požádejte si o cenovou kalkulaci a brzy se budete těšit z nové střechy.


„Nikdy se nesměji nejlépe. Bojím se, že by to mohlo být naposledy.“ Jan Werich