Jak snadno ochráníte omítky proti graffiti?

background-1592035_640Graffiti jsou doslova noční můrou majitelů domů. Zejména ve městech dochází k opakovanému poničení fasád budov barvami a jejich odstraňování stojí nemálo peněz. V těchto případech jsou ideálním řešením antigraffiti nátěry, které odpuzují vodu a graffiti je z nich možné snadno smýt mýdlovou vodou.

Antigraffiti nátěry jsou velice oblíbenou možností ochrany budov před graffiti. Před nápisy a obrázky místních pouličních umělců sice neochrání, ale značně usnadní jejich odstranění.

Jak funguje antigraffiti nátěr?

Antigraffiti nátěry vytváří na fasádě domu ochrannou vrstvu, která odpuzuje vodu, takže vytvořené graffiti lze z omítky snadno smýt pomocí kartáče nebo hadru s mýdlovou vodou. K vyčištění nejsou zapotřebí jakékoliv další chemikálie.

Antigraffiti nátěry se zpravidla aplikují na dokončenou fasádu budovy s tím, že po aplikaci prakticky nejsou vidět a nemění barvu fasády. V posledních letech se navíc na trhu objevily nátěry, které není nutné po každém umytí graffiti obnovovat. Je také třeba vzít v potaz, že čištění kreseb bez ochranného nátěru vyjde podstatně dráž.

Antigraffiti nátěry mohou také odradit

Sprejeři vytváří své kresby také proto, aby byly vidět. V případě, že na místech, kde se rozhodli zanechat svou stopu, jejich díla budou opakovaně mizet, najdou si většinou jiný cíl.

Výrobky Graffiti Magic

V boji proti graffiti jsou velice oblíbenou značkou produkty Graffiti Magic. Odstraňovače graffiti a antigraffiti nátěry této značky zakoupíte v e-shopu envistore.cz. Výrobky Graffiti Magic byly dokonce použity na sportovních stadionech ve Velké Británii při olympijských hrách, které se konaly v roce 2012. Místní sportoviště jsou díky vysoké účinnosti antigraffiti nátěrů bez nápisů dodnes.


„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich