Jak udržet sedací soupravu čistou a bez skvrn?

Sedací souprava patří k nejčastěji používanému nábytku v každé domácnosti. Je tak potřeba se o ni náležitě starat, aby během krátké doby nevypadala omšele a nestala se rájem pro mikroby a bakterie, které ohrozí vaše zdraví. Jak ale na správnou údržbu sedačky?

Základní péče

Ať už doma máte koženou či čalouněnou sedačku, je potřeba ji alespoň jednou za čas důkladně vyluxovat pomocí domácího vysavače s malým ručním nástavcem. Při vysávání nezapomeňte ani na záhyby a proleženiny. Právě zde se totiž nachází nejvíce drobků a nečistot.

Pokud se vám na sedačku vylije například víno, okamžitě použijte čistící prostředek a navlhčený hadřík, jinak se skvrn už nezbavíte.

Komplexní čištění

Minimálně jednou do roka je vhodné nechat tento druh nábytku vyčistit odborně. Zvolit lze kupříkladu renomovanou společnost Remiáš Global Services s.r.o., která se specializuje na čištění sedaček v Brně.

Firma provádí důkladné čištění, a to díky speciálním přípravkům, kvalitním strojům a také díky léty ověřeným postupům.

V případě čalouněných souprav, které jsou silně znečištěné, provádí nejprve předčištění pomocí vody, čistícího přípravku a kartáče. Uvolní se tím zaschlé a staré nečistoty. Následně se použije kvalitní vysavač s čerpadlem, který nejprve na látku vstřikuje účinný čistící přípravek. Poté jej spolu s vodou vysává do sběrné nádoby. Čištění sedaček tímto způsobem je vysoce efektivní.

Pokud hledáte pro čištění sedacích souprav v Brně skutečné odborníky, obraťte se na společnost Remiáš Global Services s.r.o. Poradí si takřka s jakýmkoliv problémem. Sedačka ve vašem obýváku bude po pár desítkách minut znovu krásně čistá a voňavá.

Zmíněná firma zajišťuje rovněž čištění koberců. V neposlední řadě pak nabízí i možnost úklidů společných prostor bytových domů a rezidencí, a to v rámci celé České republiky.