Jak ušetřit na vytápění? Poradíme vám

Pokud se vám po letošní topné sezoně doslova protočily panenky, a to ve spojení s tím, kolik jste za vytápění utratili, je ideální doba k tomu, abyste začali přemýšlet nad tím, jak ušetřit na vytápění. První možností je snaha hlavně o co nejvyšší efektivitu. Proto je dobré vsadit na moderní řešení. Jedním z takových může být i moderní plynový kotel. Ten je určitě volbou, se kterou chybu neuděláte. Pokud půjde o ten kondenzační, máte jistotu i v tom, že se vám podaří plně využívat i zbytkové teplo. Topení tímto způsobem poté přináší hlavní výhody, jako je:

  • Nízká cena
  • Ekologické spalování
  • Jednoduchý provoz

Myslete také na zbytkové teplo

Dnes není nic neobvyklého, že zbytkové teplo může být dále využíváno k ohřevu. To jsme už naznačili výše, v souvislosti s kondenzačním kotlem. Není to ale jediný směr, který doporučujeme. Pokud jde o zbytkové teplo, nezapomínejte na větrání pomocí rekuperací. Jde o větrání řízené, díky kterému se vám povede v interiéru vždy udržet požadované klima. Vše funguje tak, že je čerstvý vzduch přiváděn do interiéru a během toho je ohříván teplem odpadním. Samozřejmě se zajištěním toho, aby nedošlo k promíchání obou vzduchů.

Využijte také sílu přírody

Ano, i to je cesta, jak ušetřit na vytápění. Co máme na mysli? Obyčejné slunce, které dokáže svými paprsky interiér výrazně ohřát. Pokud jde o zimu, je ideální vytáhnout žaluzie, ať má slunce přímý přístup do interiéru. Pokud tak učiníte, můžete si být jisti, že na svém účtu za vytápění budete moci vidět jasnou úsporu. Pokud jde o období jara nebo podzimu, můžete okna dokonce i otevřít, a získáte i teplejší vzduch z venku. V tomto případě doporučíme mít nainstalované ochranné sítě proti hmyzu. Budete mít jistotu, že dané větrání nebude spojeno s tím, že se vám do domu nebo do bytu dostane létající, nebo třeba i různorodý lezoucí hmyz.