Jak vybrat fotopast, která bude vyhovovat vašim požadavkům?

Jak vybrat fotopast, která bude vyhovovat vašim požadavkům?

Fotopast  je malé mobilní zařízení, které je vhodné jak pro sledování zvěře, tak pro ochranu majetku před zloději a vandaly. Velkou výhodou fotopastí je rozumná pořizovací cena, ale také snadná instalace bez potřeby přístupu k elektrické energii. Fotopasti je navíc možné velmi snadno ukrýt tak, aby nebyly odhaleny a jsou vybaveny neviditelným přísvitem, který je pro lidské i zvířecí oko neviditelný.

Při výběru konkrétní fotopasti v první řadě doporučujeme odpovědět si na otázku, k jakému účelu má zařízení sloužit. Jako myslivec budete mít jistě jiné priority než podnikatel, který potřebuje ochránit svůj majetek před zloději. Při pozorování přírody jsou velmi důležité bytelná konstrukce a kvalita pořizovaných snímků. U zařízení určených pro ochranu majetku jistě oceníte GSM modul, díky kterému mohou být pořízené snímky ihned odeslány na váš mobilní telefon nebo email.

Pozorovací úhel

Především u venkovních fotopastí, které mají za úkol pozorovat větší plochu, je třeba při výběru dbát také na pozorovací úhel. Standardní pozorovací úhel je 45 °. Některé fotopasti mají pozorovací úhel v rozmezí 80 ° – 100 °. Tyto fotopasti však sice obsáhnou větší prostor, ale je nutné počítat s tím, že kvalitní záběry získáte pouze do vzdálenosti cca 2 metrů.

Dosah

Dalším parametrem, na který byste se při výběru fotopasti měli zaměřit, je její dosah. Standardní dosah se pohybuje mezi 10 až 16 metry. Někteří výrobci uvádějí dokonce dosah přes 20 metrů. Na takovou vzdálenost je ale již prakticky nemožný sledovaný objekt rozeznat.

Rozlišení snímků

Na trhu již dnes běžně zakoupíte fotopasti s Full HD videozáznamem a rozlišením fotografií až 20 Mpx. Na rozeznání tváře vám však postačí i rozlišení 12 Mpx.

Nevíte si stále rady s výběrem fotopasti? Kvalitní fotopasti zakoupíte například v kamenné prodejně Výcvikové obojky v Praze 3, kde vám odborný personál ochotně poradí s výběrem nejvhodnějšího produktu.