Jak vybrat správný gril

Když nastane letní sezona, je nejlepší myslet na to, jak budete trávit svůj volný čas. Ten správný relax a odpočinek je na zahradě nebo na terase, kde je příjemné posezení či bazén, který v létě osvěží. A k příjemně strávenému víkendu nebo večeru po práci patří také dobré jídlo. Nepodceňujte proto výběr grilu, jenž by měl splňovat všechny vaše nároky a požadavky na přípravu vynikajícího kuchařského umění.

Sázejte na kvalitu

Ze všeho nejdříve je potřeba se rozhodnout, jaký typ grilu by se do vaší domácnosti nejlépe hodil. Způsob zatápění totiž ovlivňuje samotnou chuť z jídla. Masu i rybám dodá šmak dřevěné uhlí. Nevýhodou ovšem je, že odkapávající olej do briket způsobuje oheň, takže se často pokrm spálí. Lepší variantou jsou ty s ventilačním systémem, který jídlo peče rovnoměrně, nicméně přístroj na dřevěné uhlí je lépe cenově dostupnější. Elektrický gril zase lze použít víceméně kdekoliv, ale potřebujete k němu připojení do zásuvky. Oceníte ho především v kuchyni a pro jeho bezstarostnou obsluhu. Plynové grily jsou už pro fajnšmekry, kdy pomocí jednoho tlačítka začnete s přípravou. Nemusíte se bát, že by maso nebylo propečené ze všech stran, společně s ním můžete připravovat i zeleninu. Využijete i další funkce, které u dřevěného uhlí najdete jen těžko.

Jako správný šéf

Jestliže chcete grilovat v podobném stylu jako například Zdeněk Pohlreich, můžete sáhnout po takovém výrobku mající už pětadvacetiletou historii. Grily Weber jsou k dostání ve variantách na dřevěné uhlí, plynové nebo elektrické verze. Zajímavé jsou i jejich grily Fireplace, které mají přenosné ohniště či ocelovou konstrukci. Inspirovat se můžete také u kanadského výrobce, který se zaměřuje na domácí grilování i profesionály. Grily Napoleon nabízí kromě zmíněných variant současně cestovní verze.