Jak vybrat ty správné koupelnové dlaždičky?

Dlaždičky jsou důležitou součástí každé koupelny, dodají konečný vzhled, spojí všechny prvky koupelny dohromady. Víte, jak vybrat obklady?

Výběr dlaždiček je stejně tak náročný, jako když vybíráte koupelnový nábytek. Řešíte kvalitu, cenu i barvu. Chodíte po obchodech a získáváte inspiraci a snažíte se najít to, co bude odpovídat vaší potřebám i představám.

Odlišné přistupování k nákupu obkladů

Zatímco ženy se při výběru dlaždiček zajímají především o cenu a design, muži hledí vybraný produkt z pohledu poměru cena/kvalita. Aby tedy byly dlaždičky schváleny, je třeba, aby byly krásné, trendy, cenově výhodné i kvalitní. je jisté, že hledání toho nej je vždy na delší dobu!

 

Jak k výběru přistupovat?

Nejdříve si stanovte jasný rozpočet!

ty nejlevnější obklady se pohybují v cenové relaci 150 korun za metr čtvereční, ovšem cena může být i mnohem vyšší, pohybující se okolo 5 tis. a výš za metr čtvereční. promyslete tedy, kolik chcete do obkladů koupelny investovat. Koupelnové prostor změřte a vypočtěte, kolik by dané dlaždičky vlastně stály. Tímto si výběr značně usnadníte, budete totiž jasně vědět, které obklady vašemu rozpočtu odpovídají, a které jej přesahují.

Pozor do rozpočtu je třeba započítat i práci, tedy v případě, že se do obkládání koupelny nepustíte svépomocí. I tak je nutné počítat ještě s náklady za lepidlo, penetraci, spárovací hmotu, řezačku na obklady.

Typ dlaždiček do koupelny

Přemýšlíte nad co nejoriginálnějšími obkladačkami? Pak počítejte s tím, že si připlatíte. Na rozdíl od nejlevnějších keramických dlaždiček jsou obklady korkové, vinylové, skleněné či kamenné o dost dražší.

Vzor a barvy, měly by vás bavit!

Vzor a barevné zpracování volte tak, aby vás po dvou letech nepřestaly bavit. Počítejte s tím, že, co je trendy nyní, nemusí být za pár let. Proto se nechte strhnout a pořiďte obklady ve střízlivém designu. Omrzet by vás neměly barvy přírodního charakteru, od tmavě hnědé po světlounce béžovou. Dovolit si můžete i mozaiku, ovšem jen v menším množství, spíše jako oživení klasiky.

Tip na závěr

Při nákupu si pořiďte vybraných dlaždiček více. Už při obkládání se vám může stát, že několik kusů poškodíte, či už vadu mít budou. Také během let používání můžou přijít nehody a pak se vám pár kousků dlaždiček na víc bude na opravu hodit.

Jaké dlaždičky volíte vy?