Kde zakoupit kvalitní střešní latě?

Kde zakoupit kvalitní střešní latě?

Čeká vás rekonstrukce střechy domu, chalupy, chaty nebo budete stavět rovnou celý dům? Jedna z věcí, kterou nesmíte opomenout a musíte na ni myslet už při plánování stavby, je výběr vhodných a kvalitních střešních latí. Jejich kvalita je velmi důležitá, protože střešní latě plní úlohu nosné konstrukce a mají tak přímý vliv na výslednou pevnost celé střechy domu. Střešní latě zároveň vytvářejí vzduchovou mezeru mezi vlastní střešní konstrukcí a pokrývkou střechy.

Nejlepší materiály a správná ochrana

Střešní latě vznikají nařezáním velkých dřevěných hranolů, zpravidla ze smrkového dřeva. Právě jehličnany jsou vhodné pro svou jedinečnou strukturu materiálu, houževnatost i velmi dobrou pevnost. Při výběru střešních latí také nepodceňte jejich správnou ochranu, respektive ošetření dlouhotrvající impregnací. Díky ní vám tyto hranoly budou sloužit možná i desítky let bez jakýchkoliv starostí.

Nejrozšířenější rozměry a využití střešních latí

Mezi nejrozšířenější a nejpoužívanější rozměry střešních latí patří rozměry 6×4 cm a 5×3 cm v délkách 4 nebo 5 metrů. Nenechte se však zmást názvem. Mnoho šikovných kutilů si pro ně najde i další uplatnění, a tak jsou střešní latě často využívány při výrobě roštů i zábradlí.

Kde mohu střešní latě zakoupit?

Kvalitní a velmi pevné střešní latě naleznete ve specializovaných prodejnách stavebnin. Například stavebniny PRO-DOMA mají nejrozšířenější síť prodejen v celé České republice, včetně ochotného a vyškoleného personálu, který vám pomůže s výběrem vhodného produktu pro vaši stavbu. Neváhejte a navštivte nejbližší prodejnu ve vašem městě. Pokud si nejste jisti tím, jaký typ výrobku přesně potřebujte, podívejte se před návštěvou prodejny na kompletní sortiment stavebnin PRO-DOMA zde https://www.pro-doma.cz/sortiment/.