Komfortní zahradní lehátka

Zima sice ještě neskončila, ale proč se nezahřát myšlenkou na teplé dny, kdy je největší zájem o zahradní lehátka, které si oblíbili dospělí i děti. Pohodlné ležení zajišťují různé doplňky. Polštáře poskytují pohodlí, markýza chrání před horkým sluncem a lehkým deštěm. Při výběru zahradního lehátka věnujte pozornost pohodlí a možnosti nastavení opěrky hlavy – záleží na tom, abyste se mohli zcela uvolnit. Nábytek určený pro zahradu musí za prvé tolerovat různé podnební podmínky: denní teplo, noční chlad a někdy i déšť.  Není náhodou, že matrace pro zahradní lehátka se zpravidla vyrábějí z naimpregnované termozakkardové tkaniny. Za druhé, zahradní lehátka musí zapadnout do okolní krajiny.

Praktický pomocník – automatický zavlažovací systém

Ať už jsou na pozemku vysazeny jakékoli výběrové odrůdy, bez ohledu na to, jaká hnojiva jsou použitá, bez včasného a vysoce kvalitního zavlažování, nebude možné na podzim počítat s velkou sklizní. Jen naivní zahradník bude spoléhat na přirozené dešťové srážky. V současné době je situace taková, že se bez umělého zavlažování neobejdete. S konvičkou v ruce už je k vidění málokdo, dnes si na zahradě našel své pevné místo automatický zavlažovací systém. Pak už záleží jen na vás a velikosti vaší zahrady, zda vám bude stačit poloautomatický systém (budete muset otevřít ventil napájecího zdroje sami), a nainstalovat stacionární potrubní systém nebo zvolíte pohodlí – automatický zavlažovací systém (přívod vody aktivuje odpovídající řídící jednotka).

Kouzelné zahradní sochy od řezbáře Sibery

Automatický zavlažovací sytém máme, pohodlné zahradní lehátka taky, tak si ještě musíme pořídit něco hezkého ke koukání. Náš tip – zahradní sochy  vyřezávané motorovou pilou. Jde o moderní způsob vyřezávání různých soch nebo i nábytku. Stačí kontaktovat řezbáře Siberu a vaší zahradu bude krášlit vodník nebo pohádkový víla.