“Kotlíkové” dotace umíme také. Získejte s námi slevu až 85 % na nový kotel!

Starý kotel už pomalu přestává stačit nebo hledáte úplně nové řešení? Připravujete projekt novostavby a přemýšlíte nad tím, jak efektivně vyřešit potřebu vytápění?

“Kotlíkové dotace” – co to je a jak je získat?

Výška dotací se pohybuje až ve výši 85 % z částky kotle a je závislá na pravidlech přidělování podle kraje, ve kterém žijete. Kompletní informace o dalším datu dotační výzvy, výškách dotací podle druhů kotlů naleznete na webových stránkách příslušného krajského úřadu.

Pro získání samotné dotace je potřeba sestavit žádost. Tuto žádost Vám pomůže vyplnit náš obchodník. K žádosti se váže také smlouva na pořízení kotle na tuhá paliva dle Vašeho výběru. Následně obchodník zašle žádost o dotaci na příslušný kraj dle Vašeho bydliště.

Na kraji žádost podléhá schválení úřadem. Zde vznikají dvě možné situace:

1) Žádost je schválena – kraj zašle na Váš účet požadovanou částku na nákup kotle a Vy ji následně přepošlete dodavateli. Na základě toho realizuje dodavatel montáž zařízení.

2) Žádost není schválena – nejčastěji k této situaci dochází z důvodu vyčerpání kapacity celkového obnosu dotací. V tomto případě lze žádat v novém kole dotační výzvy i zpětně za nově zakoupený kotel.

Další služby, které u nás můžete využít

Energetická kancelář Vám nabízí také zřízení dodávky tuhých paliv (brikety, černé uhlí, hnědé uhlí nebo pelety). Vybíráme takové suroviny, které se v rámci hodnocení časopisu dTest umístily na předních příčkách a získaly ocenění “Velmi dobrá kvalita”. Tyto komodity nabízíme za nejnižší ceny na trhu!