Které dřevěné brikety do krbu jsou ty nejlepší?

Krby nebo kamna jsou stále častěji součástí našich domácností. Plní jednak praktický prvek, využívají se ale také jako okrasa obývacího pokoje nebo ložnice. Krb nebo kamna jsou srdcem domova, je nutné se o ně ale dobře starat a vybrat jim kvalitní brikety. Které brikety do krbu jsou ale kvalitní a mají rozumnou cenu, za kterou nenecháte celou výplatu?

K vytápění interiéru se skvěle hodí noční kůrové brikety. Ty jsou vyrobeny z čisté kůry s minimálním podílem dřeva. Noční kůrové brikety jsou skvělé pro dlouhodobé a rovnoměrné udržování teploty. Jejich velkou výhodou je vysoká výhřevnost. Přiložíte-li je večer do krbu, nemusíte už pak po celou noc vstávat kvůli přikládání. Noční kůrové brikety zvládnou hořet až 16 hodin!

K vytápění, ale i pro letní grilování určitě využijete kvalitní dřevěné brikety, které jsou vyrobeny z tvrdého dřeva a jsou kvalitně slisovány. Cena dřeva je kvůli neustále se zvedající poptávce stále vyšší, nikdy ale nekupujte ty nejlevnější dřevěné brikety, které mohou obsahovat přílišnou vlhkost nebo jsou nekvalitně slisovány. Doporučit vám můžeme kvalitní bukové brikety či bukový válec z briket, které jsou vyrobeny lisováním čistých suchých pilin z tvrdých dřevin bez použití chemických přísad nebo lepidel.

Skvělou volbou jsou i bukové brikety pro vytápění krbu, které jsou vhodné k rovnoměrnému vytápění a přináší nejvyšší užitek za výbornou cenu. Kvalitní brikety můžete poznat také díky hustotě. Hustota je ovlivněna hodnotou tlaku při procesu lisování. Kvalitní brikety by měly mít jednotný tvar bez prasklin a puklin a určitě by se neměly rozpadat, jedině tak budou hořet rovnoměrně a dlouho.

Kromě hustoty se u dřevěných briket zaměřte i na vlhkost. U kvalitních briket by vlhkost neměla převyšovat 15 %. Pokud je vlhkost briket od 10 – 15 %, jsou pak výhřevné vlastnosti nejlepší.

Spolehněte se na kvalitní dřevěné brikety, které zaručí perfektní grilovací párty a stále sálající teplo vašeho domova, a nebojte se investice do kvalitních dřevěných briket.


„Vhodnou základnou pro manželství je oboustranné nepochopení.“ Oscar Wilde