Kupujete interiérové dveře?

Dveře jsou často tím posledním, na co si při zařizování vaší domácnosti vzpomenete. Přitom právě vhodně zvolené interiérové dveře dokážou doladit a mnohdy také pozvednout celkové vyznění a styl interiéru. Navíc je to jeden z prvků, který zas tak často neměníte, a proto byste výběr dveří rozhodně neměli podceňovat. Zohlednit byste však měli nejen jejich vzhled, ale také materiál.

Na co se zaměřit při výběru dveří?

Současný trh je doslova přehlcen. Není problém zakoupit téměř všechno, na co si vzpomenete. Stejně tak tomu je v případě interiérových dveří. V nabídce jednotlivých prodejců najdete celodřevěné, celoskleněné či kombinované dveře, záleží jen na vás, kterým dáte přednost. Vzhled by měl být však spíše podružným hlediskem, mnohem více by vás měla zajímat kvalita, a tedy materiál a povrchová úprava dveří. Na těchto věcech se vám nevyplatí šetřit, protože i když teď pár stovek korun ušetříte, budete buď muset investovat do jejich oprav, nátěrů, nebo zrovna celé výměny. Mezi tyto levnější, ale méně odolné varianty patří například voštinové dveře. Nejkvalitnější jsou potom ty s plnou dřevotřískovou deskou. Hodí se pro více namáhané dveře, jež jsou vystavené frekventovanému pohybu. Zlatou střední cestou je děrovaná dřevotřísková výplň. Je více odolné než voština, ale přitom jsou dveře lehké, a navíc tlumí hluk.

Kam dveře kupujete?

V úvahu byste také měli vzít místnost, do které chcete dveře umístit. V případě kuchyně či dětského pokoje určitě oceníte především odolný a dobře omyvatelný povrch. V ložnici či pracovně vsaďte na silnější a celodřevěné dveře. Ty spolehlivě ztlumí všechny zvuky, které by vás mohly rušit. Pokud toužíte po celoprosklených dveřích, určitě se vyplatí připlatit za takové, které jsou opatřené zesíleným kaleným osmimilimetrovým bezpečnostním sklem.