LED osvětlení v interiéru i exteriéru je stylové a šetří penízeBez spolehlivého a hezkého osvětlení si dnes nedokážeme představit interiér ani exteriér jakékoli budovy. Mnoho objektů je přitom vybaveno ještě starými vláknovými žárovkami, které jsou doslova žrouty energie. Je to škoda, protože pořízení nových LED světel už nepředstavuje nikterak drahou záležitost. Máte-li pocit, že pořízení této technologie osvětlení je zbytečně drahým luxusem, jste na omylu. LEDky jsou optimální hned z několika důvodů. Ty nejznámější vám popíšeme podrobněji v tomto článku.

Až 85% úspora spotřebované energie

Maximální úspora elektrické energie. Přesně to je hlavní přednost LED osvětlení. Čím je vlastně dáno, že je tento systém tak ekonomický? Především tím, že vzniká hlavně světlo, a to až z 95 %. Pouhých 5 % jde na teplo. U wolframových žárovek je tomu opačně. I proto dokáže LED žárovka s výkonem 4 W nahradit klasickou 60W žárovku. Úspora je tedy až desetinásobná, což už stojí za zvážení. Návratnost je při cenách LEDek v řádu několika málo měsíců.

Vydrží až 50 000 hodin svícení

Obrovskou výhodou LED trubice a žárovky je i její maximální výdrž. Vždyť vydrží svítit více než 50 000 hodin. Praskání vlákna jako u wolframových provedení není možné. U LEDek nemá fakticky co praskat, jelikož v nich žádné vlákno není. Navíc nemají potíže s neustálým blikáním.

Jedinečný vzhled

Tak to každopádně. LED žárovky mohou mít hned několik barevných odstínů. Tradičně se jedná o studenou bílou do exteriéru, teplou dovnitř a třeba i barevné modely na oslavy. Jinak pro průmyslové provozy jsou optimální LED reflektory. Volit lze mimo jiné tak LED panely anebo LED pásky. Ty jsou vynikající především do kuchyně jako osvětlení pracovní desky. Hodí se i do koupelny a některých částí exteriéru. Volba konkrétního modelu je čistě na vás. Na webu Ledakce.cz si jistě vyberete.

 


„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ Jan Werich