Levné fotopasti

Fotopasti se nejen využívají pro sledování pohybu zvířat v lese, díky těmto záznamům tak mají zejména myslivci perfektní podklady pro vyhodnocení chování zvěře, výskytu chráněných zvířat a návykům, které zvířata mají.

Takové záznamy dávají množství dat, které se hodí pro vyhodnocení umístění krmelců, které zvířata hlavně v zimním období využívají a zda-li k nim vůbec chodí, případně zda-li do nich člověk neumísťuje různé škodlivé látky, potravu.

Fotopasti dokáži ale nahradit i kamerové systémy u rodinných domů, nebo chalup a zajistit tak za málo peněz ochranu majetku, která by v případě využití kamerového systému byla daleko finančně i časově náročnější.

Levné fotopasti

Výhodné balíčky s příslušenstvím

Ke správnému fungování fotopastí je nezbytné pořízení kvalitních baterií, bez kterých fotopast nefunguje, výhodou kvalitních baterií, není jen dlouhá výdrž, ale také snížení rizika, že baterie ve fotopasti vytečou, a tedy nenávratně fotopast zničí.

Dalším nezbytným příslušenstvím je paměťová karta, žádná fotopast se bez ní neobejde. Fotopasti totiž nemají externí paměť a všechny snímky a videa jsou ukládaná na SD kartu. Fotopasti mají určené od výrobce, jako maximální kapacitu lze do fotopasti vložit, to zajistí rychlé ukládání a jistotu, že uchování pořízených snímků bude v bezpečí.

Existuje mnoho levných fotopastí, od různých výrobců, výhodné je koupit rovnou sadu, která obsahuje nejen samotnou fotopast, ale také sadu kvalitních baterií a paměťovou kartu. Koupě takové sady vyjde cenově daleko lépe, než pořízení samostatně.

Dbejte na správný výběr

Výběr fotopasti není nijak složitý, přesto i tady platí několik zásad, které je potřeba dodržovat.

  • K čemu bude fotopast sloužit
  • Kde bude fotopast umístěná
  • Jak často se k fotopasti dostanu
  • Je nezbytně nutné pořídit fotopast s GSM branou

Na internetu najdete velké množství rad a návodů jak fotopast správně vybrat, nastavit a kam nejlépe fotopast umístit tak, aby nebyla nápadná a přesto zachytila přesně to co má.