Magnety jsou skvělými pomocníky v práci i běžném životě. Vyzkoušejte i magnetické kapsy!

V posledních letech se v mnoha oborech více a vice uplatňují výhody magnetismu, a tak silné neodymové magnety, magnetické fólie a pásky nahrazují mnohá zastaralá řešení. Zajímavou vychytávkou jsou například magnetické kapsy.

Dvojitá ochrana, která se vyplatí

Magnetické kapsy jsou specialitou ze sortimentu magnetických fólií. Vyrábí se ze směsi polyetylenu a vysoce magnetického prášku. Jejich využití je nasnadě: můžete do nich vložit důležité dokumenty, které by měly být vyvěšeny lidem na očích, a jednoduše je připevnit na plechovou skříňku, lednici, nástěnku, dílenské stroje, kovové regály a řadu dalších ploch. Papír bude v bezpečí před prachem a navlhnutím a neznehodnotíte ani materiál pod ním. Magnetická síla nevyžaduje, abyste dlouze škrábali zbytky lepidla a čistili skvrny od izolepy. Tyto kapsy najdou využití především pro ukládání výrobní dokumentace, v dílenských provozech, na chodbách, v kancelářích, u fotografa a ve školství, vaší fantazii se však meze nekladou.

Různé typy magnetických kapes

Tyto praktické pomůcky se vyrábí v několika provedeních a rozměrech. Obyčejná magnetická kapsa se skládá z podložky a vrchní fólie, populárnější je ale magnetická kapsa s rámečkem. Různobarevné magnetické pásky po celém obvodu vám umožní přidělit při označování každému typu dokumentu jinou barvu či vytvořit celou prezentaci. Existují také magnetické kapsy s výřezem, ty sice nechrání vrchní stranu papíru, ale můžete na něj psát, aniž byste ho museli pokaždé vytahovat. Zvláštní sortou je magnetická kapsa pro nemagnetické povrchy, která je vybavena samolepkou na zadní straně, takže ji můžete připevnit kamkoliv. Na trhu seženete magnetické kapsy o rozměrech A6, A5, A4 i A3, některé společnosti vyrábí dokonce malý formát na vizitky.

Síla magnetů v běžném životě

Výrobou praktických zlepšováků, které využívají silných neodymových magnetů, se zabývá společnost Unimagnet. V jejím sortimentu najdete magnety všech velikostí, magnetické pásky a fólie, tyče na sbírání kovových součástek i magnetickou stavebnici Neocube, ze které budou vaše děti nadšené. Budete se sami divit, co všechno magnetismus dokáže!


„Proti blbosti i bohové bojují marně.“ Jan Werich