Minibagry a minirypadla: Přístroje, jež oceníte nejen při stavbě

Úprava terénu patří mezi poměrně náročné činnosti. V drtivé většině případů se neobejde bez přítomnosti spolehlivé techniky. Tu lze volit v nejrůznějších podobách. Jakousi klasiku představují velké bagry. Ty se používají především u větších staveb, případně na místech, kde nevadí poškození okolního povrchu. Na mnohé činnosti je zapotřebí jít s obyčejnou lopatou. Jen si představte třeba různé drobné dokončovací práce při realizaci základové desky. Jak zničení terénu, tak i namáhavé práci s lopatou se lze velmi elegantně vyhnout. Jak? Využitím minibagru nebo minirypadla. Právě na tyto přístroje se zaměříme mnohem podrobněji.

Spousta přednosti menších, ale výkonných strojů

O maximálně šetrné práci vůči dlažbě, trávníku anebo jinému povrchu jsme se již zmiňovali. Výbornou volbou jsou minibagry i tehdy, když potřebujete upravit pouze minimální prostory, pak se s větší technikou nemáte šanci dostat. U velkých přístrojů představuje problém i jejich transport. Minibagry a minirypadla se převážejí jednoduše na obyčejném přívěsném vozíku za osobním autem. Zatímco tradiční bagry musejí ovládat školení řidiči a manipulátoři, u menších zařízení vše zvládne i malé dítě. S intuitivním ovládáním si zkrátka a jednoduše poradíte.

Pomůže, kde může…

Nejnovější modely minibarů a minirypadel si poradí s výkopy mnoha druhů. Ty nejtenčí začínají na šířce pouhých 10 cm. Třeba pro zabudování kabelu pod úroveň země takováto rýha naprosto postačí. Narušení většího množství terénu by bylo zbytečné. Do hloubky zvládnou minibagry až 1,5 m. Jejich služeb se tradičně využívá při vykopávání pařezů anebo rytí menších políček. Nyní v zimě bez problémů zvládnou odklidit sníh. Rádi byste se podívali na jednotlivé modely sami? Vyhledejte si nabídku specialisty na mikrobagry.cz a jistě si vyberete.


„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich