Nábytek z palet: Zajímavé a levné řešení

V současné době si většina z nás nepořizuje nábytek, jako v dobách našich babiček, na celý život. Svůj domov chceme mít zařízený netradičně a originálně, designové kousky ovšem nejsou úplně nejlevnější. A protože řada z nás jsou domácí kutilové, pojďme si zařídit alespoň část domácnosti svépomocí.

Jednou z posledních novinek v oblasti kutilství a kreativity je nábytek z palet. Možná se teď trochu divíte nebo jste překvapeni, ale zamyslete se nad tímto, pro někoho již všedním, nápadem. Takto vyráběný nábytek si začíná nacházet stále více příznivců. Ptáte se, proč? Odpověď je velice jednoduchá.

Výhody nábytku

Materiál na výrobu je levný, pořídíte jej za drobný peníz, pokud máte ty správné známé, tak dokonce zdarma. Palety jsou dostupné v několika rozměrech a seženeme je i v různých barvách – šedé, hnědé nebo přírodní světlé. Pokud necháte palety v původní barvě, pouze je přelakujete bezbarvým lakem, získají tolik oblíbený rustikální vzhled. Tento styl nábytku je v poslední době velmi oblíben hlavně na chatách a zahradách. Někteří si jím vybavují byty i rodinné domy. S takto vyrobeným nábytkem se lehko manipuluje, neboť je velmi lehký.

cafe-436082_960_720

Jestliže dáváte přednost barevnému provedení, není nic jednoduššího, než si koupit nátěrovou barvu a palety natřít.

V neposlední řadě je obrovskou výhodou originalita a jedinečnost tohoto nábytku. S jakou pravděpodobností najdete dva stejné kusy?

Recyklace palet navíc odpovídá současným ekologickým trendům. V pozdější době se tento nábytek snadno likviduje, palety můžete prodat do výkupny nebo na inzerát.

Pozor

maxresdefaultPokud uvažujete o paletách již použitých, měli byste vědět, co se na nich přepravovalo, aby se vám v budoucnu do ovzduší neodpařovaly škodlivé látky, které se do palet mohly dostat díky přepravovanému materiálu.

Malý tip na závěr

Chcete-li mít vzdušně zařízený pokoj, na výrobu sedačky použijte světlé dřevo palet, které doplníte podsedáky ve stříbřitě šedé látce. Jako ozdobu na sedačku dejte několik malých polštářků v angreštové barvě. Sjednocený vzhled podtrhne kombinace podlahy ze světlého dřeva doplněné zeleným kobercem u sedací soupravy.