Nerušené sledování televize

Ačkoliv to málokdo přizná, velkou část volného času většiny z nás zabírá sledování televize. Stačí se podívat na denní statistiky sledovanosti, abychom si tento fakt potvrdili. Není třeba předstírat, že se jedná o podřadný koníček, pojďme si naopak ukázat, jak si lenošení u TV co nejvíce zpříjemnit.

V první řadě dobrý výhled

Základním předpokladem k tomu, aby nám bylo u sledování televize pohodlně, je dobrý výhled na obrazovku. Není možné si oblíbený seriál vychutnat plnými doušky, pokud na něj jsme nuceni koukat ve špatném úhlu, kdy například musíme mít neustále mírně pootočenou hlavu. I mírný náklon, který je zprvu sotva postřehnutelný, naše svaly velmi pozorně vnímají a brzy se začnou nesouhlasně ozývat. Výborným řešením této situace jsou držáky na TV. Ty pohodlně umístíme kamkoliv na zeď a upravíme si náklon tak, aby nám dokonale vyhovoval. Nejen, že takto vůbec nejsme omezeni prostorem, ale navíc nemusíme zdlouhavě vybírat TV stolek.

Kvalitní signál do každé domácnosti

Můžeme mít jakkoliv velkou zásobu filmů na DVD, nicméně i ta jednou dojde či omrzí. Proto je samozřejmé, že potřebujeme kvalitní signál, který nám zajistí klidné sledování alespoň základních televizních stanic. Správná TV anténa by měla být vybrána na základě měření signálu a příjmových podmínek, tento krok je velmi důležitý. Stačí totiž jakýkoliv kopec či pohoří, a signál je rázem oslabený. I přes pečlivý výběr antény se však může stát, že signál v naší domácnosti není dostatečný. Nevěšme hlavu, v takovém případě je namístě pořídit zesilovač TV signálu, kdy jsou na trhu zesilovače na televizní, ale samozřejmě i satelitní signál. Tento přístroj vyřeší nepříjemné pauzy a výpadky, které nás obtěžovaly.

Usaďme se tedy pohodlně do křesla, hoďme nohy nahoru a vychutnejme si ty chvíle, kdy je naším úkolem pouze sledování děje.


„Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“ Jan Werich