Nudu a stereotyp vyžene barevný akcent!

Máte pocit, že vaše bydlení není tak hravé a nápadité, jak by si zasloužilo? Pokud vás stávající podoba interiéru omrzela, na nic nečekejte a pusťte se do změny. Společně s odborníky z řemeslnického cechu EKOMPLEX jsme pro vás připravili několik praktických tipů, které se vám budou při renovaci hodit. Do centra pozornosti se dostaly netradiční barevné kombinace a méně obvyklé barvy.

Barvy mají velkou moc. Můžeme díky nim opticky zmenšit i zvětši interiér, probudit vášně a v neposlední řadě dosáhnout celkového zklidnění. Vhodně zvolená kombinace pak zajistí, abyste se doma cítili ještě lépe než doposud. K nejzajímavějším variantám patří tzv. barevný akcent, jehož podstatou je vymalování jedné stěny výraznou barvou a ostatních jemnějšími tóny, které s akcentní korespondují.

Malíři Plzeň však upozorňují, že některé akcentní barvy nejsou vhodné na větší plochy. Jmenovitě především červená a oranžová. Symbolizují vášeň, energii, motivaci a teplo.

Do ložnice, koupelny a relaxační místnosti jsou jako stvořené odstíny zelené a hnědé. A potřebujete-li dodat na optimismu, uklidnit a podpořit kreativitu, zvolte broskvovou, žlutou nebo meruňkovou.

Padne-li volba na modrou a černou, vytvoříte prostředí, ve kterém se budete moct v klidu soustředit a rozvážně řešit problémy. V praxi jsou tyto barvy ideální do pracovny.

Do centra pozornosti se vrací také bílá. Společně s šedou evokuje svěžest, čistotu a nový začátek.

Pokud si nejste jistí, jak by váš domov po přemalování vypadal, zahrajte si na designéra a vytvořte v některém z dostupných online nástrojů virtualizaci interiéru. A chcete-li mít jistotu, že výsledek předčí veškerá očekávání, obraťte se na profesionály. Malování za vás vyřeší třeba malíři a natěrači Plzeň z EKOMPLEXU.


„Proti blbosti i bohové bojují marně.“ Jan Werich