Pěstování rostlin pomocí hydroponie: jde to i efektivněji a čistěji

Zajímá vás, jak pěstovat rostliny s pomocí hydroponie? Slyšeli jste už o tom, že hydroponicky pěstované bylinky, zelenina  i květiny rostou obecně rychleji, lépe a navíc k tomu nepotřebujete pesticidy? Hydroponie už dávno není jen doménou vědců – pojďme se podívat na to, jak i vaše domácí zahrádka může změnit svou tvář.

 Proč je hydroponie stále oblíbenější metodou pěstování rostlin?

Pro odpověď není třeba chodit daleko – výhod hydroponického pěstování je celá řada. Protože pěstujete rostliny bez půdy, ve sterilním prostředí, nepotřebujete pesticidy, herbicidy a fungicidy. Pěstování s pomocí živného roztoku výrazně redukuje možnost výskytu škůdců a nemocí. Hydroponické pěstování vám navíc umožní mít mnohem lepší kontrolu nad výživou rostliny – co do živného roztoku dáte, to rostlina vstřebá. Aby byl efekt vašeho hydroponického pěstování co nejlepší, nezapomeňte také na správný druh hnojiva pro hydroponii.

Hydroponie vám ušetří čas a zvýší výnosy

Díky absenci půdy a maximálnímu využití vody jsou při hydroponickém pěstování rostlin redukovány ztráty vody na minimum. Rostliny pěstované hydroponicky obecně rostou rychleji a můžete je klidně sklízet i několikrát během roku. S dobře fungujícím hydroponickým systémem není problém pěstovat v domácích podmínkách i náročnější druhy rostlin.

 Vitálnější a zdravější podmínky rostlin? S hydroponií to jde snadno

Při pěstování v indoor hydroponickém systému nejste samozřejmě vázáni na počasí a můžete rostlinám vytvořit ideální prostředí prakticky kdykoli. Zkuste třeba pěstovat v živném roztoku bylinky – budou dokonce vonět intenzivněji. Také jejich obsah vitamínů bude při hydroponickém pěstování vyšší. Experimentujete rádi a slyšeli jste o aeroponii a dalších progresivních moderních způsobech pěstování? Hydroponie je dobrým začátkem, jak si zkusit alternativní a vědečtější způsob pěstování rostlin. Naučíte se správně dávkovat živiny a vyzkoušít si různá pěstební média. Nebudete mít navíc problém najít potřebné hydroponické příslušenství – stačí se porozhlédnout po zahrádkářstvích a lepších e-shopech.

Vyzkoušejte vynikající vlastnosti hydroponie, má toho mnoho co nabídnout začínajícím zahrádkářům i pokročilým. Pokud to s ní myslíte opravdu vážně, stáhněte si speciální e-book, ve kterém se dozvíte vše potřebné.