Pletací příze vyplňují můj den

Pletací příze vyplňují můj den

Pletení mě naučila má maminka, kterou to zase naučila její maminka a já jsem jí za to velmi vděčná. Když jsem byla mladší, dokonce jsem pletla i na zakázku a to do doby, kdy se začal trh naplňovat levnými, ale bohužel nekvalitními produkty zejména z Číny či Bangladéše. S pletením jsem tak na chvíli přestala a začala se věnovat jiným zálibám. Jak se ovšem říká, na stará kolena, jsem se k pletení opět vrátila a pletací příze tak u mě nemají příliš dlouhé stání. Pletu svým vnoučatům, manželovi a někdy i mé dceři, která i v dnešní době dokáže toto umění ocenit.

Pletací příze pro miminka zbožňuji

Za našich dob byla pletací příze jedné jediné kvality a i s ní jsem mohla plést, cokoliv mě jen napadlo. Dnes je tomu ovšem jinak a je možné si vybrat hned z několika druhů pletacích přízí. Ze všeho nejvíce zbožňuji tu pro miminka. Je měkká, hebká a dají se s ní tvořit nejen úžasné čepičky a ponožky, nýbrž i hračky. Mé vnučce jsem tak nedávnou z této příze upletla ohromující chobotnici, se kterou spinkala ještě v porodnici. Má dcera kouzlu pletení hraček také propadla, a když má tedy někdy čas, vezme do ruky jehly a začne plést.

Pletení je mým hobby

Samozřejmě, že netrávím všechen svůj volný čas u pletací příze a jehel, nýbrž mám i další své zájmy, kterými se snažím vyplňovat svůj den. Kdybych ovšem nebyla tak společenský tvor a nepotřebovala kontakt s ostatními, nejspíše bych seděla jen v křesle a pletla a pletla. Pletení je totiž mým hobby, u kterého si dokonale odpočinu a ještě u něj mohu sledovat svou oblíbenou kriminální sérii. Uvařím si tak vždy šálek čaje, pustím si televizi a za jedno odpoledne upletu třeba celý svetr, který následně věnuji své starší vnučce či dceři anebo dokonce také mému milovanému manželovi. Co více si jen přát a to zejména při dlouhých zimních večerech, není tomu tak?