Posuvné dveře vás zachrání, máte-li malý byt

fiesta-800x800

 

Každý byt se dá zařídit účelně, prakticky a moderně, pokud víte, jak na to. Laik prostě často nedostane ten správný nápad a obvykle neví, jakých triků využívají profesionální bytoví designéři. Obecnou radu vám bohužel poskytnout nemůžeme, jelikož ta by se musela odvíjet od konkrétních rozměrů a zařízení bytu. Jeden dobrý tip bychom ale měli. Máte-li málo prostoru, určitě uvažujte o posuvných dveřích.

Posuvné dveře jsou sice trendem posledních let, avšak rozhodně nejde o nic úplně nového. Běžně se používaly již v minulém století, posuvné dveře do pouzdra byly podle všeho vynalezeny v roce 1989. Jen u nás ještě nebyly tolik rozšířené.

Ušetříte spoustu místa

Posuvné dveře vypadají moderně, a tak se hodí téměř do každé domácnosti. Speciálně si je ovšem oblíbí majitelé malých bytů. Uspoří totiž místo, se kterým byste museli počítat na otevírání klasických dveří, a to jsou desítky centimetrů. Jediným omezením je fakt, že musí zůstat volný prostor u zdi, podél které se zasouvají. Tedy aspoň za předpokladu, že si pořídíte posuvné dveře na stěnu, a ne ty do pouzdra.

Tip: Skvělou volbou jsou také posuvné dveře skleněné, které pomohou prosvětlit místnost. Jen nevybírejte průhledné sklo, sáhněte raději po mléčném či matném. Ozdobit se dá například samolepkou. Průhledné posuvné dveře využijete jako decentní oddělení prostoru.

Nemusíte bourat příčky

Posuvných dveří se totiž prodává více typů. Do novostaveb jsou doporučovány posuvné dveře do pouzdra. Pouzdro se umístí do příčky a do něj se pak dveře zasouvají. Toto řešení je sice elegantnější, ale v již zařízeném bytě by šlo realizovat jen těžko. Museli byste zbourat příčky a znovu je postavit. Jednodušší volbou jsou dveře zasouvající se podél stěny. U nich je ovšem zapotřebí počítat s tím, že těsně ke zdi nemůžete nic postavit, budou tam kolejnice.

Vybudujete bezbariérovou domácnost

A ještě jedno obrovské plus posuvné dveře mají. Daleko snadněji se otevírají, když máte plné ruce. Otevírání nedělá problém ani dětem, a dokonce si s nimi lépe poradí i vozíčkáři.

Vzhledově je výběr obrovský. Můžete si vybrat model, který vypadá jako klasické dveře, nebo takové, co působí spíš jako posuvná stěna. Mrkněte na montazdveri.cz do kategorie posuvných dveří a uvidíte sami.


„Muži nedovedou ocenit vlastní ženy. To přenechávají druhým.“ Oscar Wilde