Potřebujete peníze na vybavení domácnosti? Před úvěrem si proveďte porovnání půjček online

Mnohým z vás se už jistě stalo, že zrovna ve chvíli, kdy jste neměli zrovna velké finanční rezervy, rozbila se vám pračka, lednička či jiné nezbytné vybavení domácnosti. Vyřešit takovýto problém se dá celkem rychle pomocí úvěru. Jak ale postupovat, abyste si nevzali nevýhodnou půjčku? Praktickým způsobem je provést si srovnání půjček online.

Praktický porovnávač půjček nabízí informace o desítkách poskytovatelů

Možnost porovnat půjčky na internetu nabízí kupříkladu portál PůjčkyPorovnání.cz. Jedná se o nezávislý srovnávač, který může být významným pomocníkem. Shromažďuje informace o prakticky všech významných společnostech, jež nabízejí úvěry a půjčky, bankovní i nebankovní.

Důvodem, proč vůbec srovnání půjček využívat, je fakt, že tím předejdete situaci, kdy byste si půjčili peníze za nevýhodných podmínek. Každý poskytovatel má totiž jinak nastavené parametry svého produktu. Půjčka se tak mnohdy liší v úrokových sazbách a RPSN, ale i délce splatnosti a maximální výši částky, o niž můžete požádat.

Drobnosti rozhodují

Za všechny příklady lze uvést dva známé poskytovatele. Home Credit půjčka vám nabízí neúčelový úvěr až do výše 250.000 Kč. Dobu splatnosti si můžete sami zvolit, a to až do 48 měsíců. Důležité je, že neplatíte žádné poplatky navíc, pouze pevně stanovený úrok.

Podobně je na tom Provident půjčka. Zde je ale velký rozdíl ve způsobu splácení. Jednotlivé splátky totiž posíláte týdně, nikoliv měsíčně, jak je tomu u Home Credit. Maximální výše úvěru je pak nižší, konkrétně 130.000 Kč. Kratší je i celková doba splácení, úroky jsou naopak vyšší. Půjčka je ale oproti Home Credit daleko dostupnější i pro ty z vás, kteří mají nižší bonitu.

Je tedy vidět, že půjčky, jež se tváří skoro stejně, mohou mít značné odlišnosti. A právě proto je dobré si vždy před sjednáním konkrétního produktu provést srovnání. Díky zmíněnému portálu porovnání půjček provedete snadno a rychle z domova, bez složitého vyhledávání.