Práce ve skladu nemusí být náročná a těžká. Investujte do manipulační techniky

Práce ve skladu nemusí být náročná a těžká. Investujte do manipulační techniky

Když se řekne “práce ve skladu”, lidé si vybaví náročnou práci, která spočívá především v neustálém přenášením věcí, obvykle se jedná o manipulační práci s paletami, balíky, krabicemi nebo jinými výrobky, zbožím či produkty. Obecně tedy lze říct, že práce skladníka je obecně spojena s náročností, naštěstí i lidem pracujícím ve skladu je možné trochu ulevit, a sice je možné jim s prací trochu pomoct.

Pokud budou chtít zaměstnavatelé pomoct svým skladníkům a budou jim chtít usnadnit jejich práci, pořídí do skladu manipulační techniku. Jedná se o stroje, nástroje, přístroje, které usnadňují manipulaci se vším, co se ve skladu nachází. Díky manipulační technice není práce ve skladu tak náročná a těžká, jak ji máme vrytou v hlavách.

Pro zaměstnavatele je investice do manipulační techniky poměrně výhodná. Práce se skladu se díky ní zlepší, zrychlí, zefektivní, což nakonec přinese ovoce v podobě větších zakázek, splňování deadlinů a podobně.

Otázkou je, jakou manipulační techniku konkrétně oceníme ve skladu, do jaké se především vyplatí investovat. Přece jen manipulační technika je široký pojem.

• Nízkozdvižné vozíky s váhou i bez váhy

V každém skladu se ocení nízkozdvižné vozíky, které jsou jak s váhou, tak bez váhy. Zatímco nízkozdvižné vozíky s váhou vždy s velkou přesností zváží převážený náklad, s nímž se manipuluje, nízkozdvižné vozíky převezou či přemístí vše, co není třeba vážit. V každém případě se oba typy manipulační techniky ve skladu hodí, díky nim bude práce ve skladu zase jednodušší.

• Vysokozdvižné vozíky

Kromě nízkozdvižných vozíků se vyplatí investovat také do vysokozdvižných vozíků, které jsou v současné době poměrně žádané. Pořizují se zejména do větších a vyšších skladů, ovšem mohou se koupit i do menších skladů. Vysokozdvižné vozíky je možné stejně jako nízkozdvižné vozíky pořídit i v elektrické podobě.