Přes okno se ke mně nedostaneš!

Spousta lidí letní prázdniny využívají jako dobu pro dovolenou. Ovšem když jedeme na dovolenou, tak musíte všechno pořádně zabezpečit, aby se k vám nedostali zloději. Nesmíte zapomenout ani na okna. Ty sice zámek nemají, ale dají se jednoduše vybít.

Okna, která nelze rozbít

Okno je nejčastější průchod do vykradeného domu. Pro lupiče je to snadný terč, protože sklo se dá jednoduše vybít nějakou cihlu či kamenem a hurá už jsou vevnitř. Ovšem existují speciální pomůcky, díky kterým se okno nerozbije. Jedná se o průhlednou fólii, která se přilepí na okno a tím dodává oknu daleko větší tvrdost. Jednak bude mít lupič velký problém okno rozbít, a pokud ho opravdu rozbije, tak se stejně nedostane dovnitř, protože střepy zůstanou nalepené na fólii, takže okno bude stále vcelku.

Chrání před zloději i před sousedy

Tato folie, která vám zajistí, že se vaše okna nerozbijí je výborná nejen na ochranu, ale také pro život s dětmi. Děti čas od času bývají venku, kde si hrají například s míčem. A nejednou se stalo, že se jedno šikovné dítě, ať už bylo vaše či sousedovo trefilo d okna, které se následně vysklilo. Díky fólii si mohou děti hrát kdekoliv a s čímkoliv a stejně vám žádná škoda na okenních sklech nevznikne.

Folii lze nalepit kdekoliv

Někteří lidé tuto folii lepí i na okna svých automobilů. Důvod je jednoduchý, jednak si mohou v autě nechat cokoliv a stejně se nemusí být, že jim někdo vysklí okno, aby se k této věci dostal, takže obdobně jako na domě i zde slouží jako ochrana. A stejně tak jako v domě může mít praktický význam, má jej i v autě. V situaci, kdy se vám stane nějaká nehoda, tak jste ve větším bezpečí, protože při téměř každé nehodě létají střepy, které způsobují různá poranění. Díky fólii se létáním střepů můžete vyhnout.

Takovou fólii potřebuje každý

Určitě se jedná o věc, která se hodí úplně každému, a proto není problém si jí zakoupit. Pravdou je, že mnoho kamenných obchodů kouzelnou fólii, která zabrání rozbití skel nenabízí, avšak za to na internetových obchodech najdete velkou škálu tvarů a rozměrů. Je pravda, že se jedná o poměrně drahou záležitost, avšak možná vám to zachrání celý váš majetek. Ovšem pokud víte, že například své auto za rok prodáte, tak by bylo lepší folií aplikovat až na to nové auto.

Lepení fólie bude horor

Pravdou je, že nejtěžší je folii nalepit na okno, tak aby nevznikly žádné vzduchové bubliny a podobně. Spoustu lidí si na nalepení nechá zavolat odborníky, kteří díky zkušenostem a různým pomůckám vědí, jak mají folií nalepit, aby byla neviditelná. Ovšem pokud si věříte, nemusíte se čeho bát a klidně si jí nalepte i sami, protože to není nic, co by bylo nějak technicky složité či namáhavé. Jediné, co k tomu potřebujete je pořádná dávka trpělivosti a smysl pro detail a všechno bude v pořádku.

Člověk nikdy neví, kdy jej zloděj navštíví, a proto je důležité být připraven neustále. Díky folií budete připraven nejen na lupiče, ale také na nehody a neposedné děti.

Příspěvek Přes okno se ke mně nedostaneš! pochází z Bydleni & Styl.cz