Připravujeme zahradní techniku na sezonu

Připravujeme zahradní techniku na sezonu

I když je sezona v plném proudu, dosud se zahradní technika moc nepoužívala. Využívaly se jen zahradní sekačky, jelikož trávu bylo třeba posekat hned, co se zbavila své sněhové přikrývky. Jenže zanedlouho přijde doba sklízení a chvíle, kdy bude třeba zahradu připravit na zimní spánek. Dalo by se říct, že sezona zahradní technice teprve začne. Proto ji na nadcházející měsíce pořádně připravte.

Možná jste doposud použili jenom některou zahradní techniku a některé přístroje jste z kůlny zatím nevytáhli. Pakliže se chystáte z kůlny vytáhnout zahradní techniku, která letos ještě nebyla použita, připravte ji na práci a šarmantně ji probuďte. Nechcete přece, abyste odvařili motor nebo abyste ji jinak poškodili.

Ptáte se, jak připravit zahradní techniku na sezonu či na práce, které ji čekají? Prozradíme vám to.

Zkontrolujte motor

Prvním krokem by mělo být šarmantní probuzení stroje, které spočívá v odstranění konzervačních látek ze stroje. Následujícím krokem bude kontrola motoru. Z motoru je třeba vyjmout zapalovací svíčku, poté se několikrát protočí motor a svíčka se namontuje zpět. Tím je stroj probuzen po zimě k životu. Pokud máte sekačku nebo motorovou pilu s olejovým filtrem, vyměňte i tento filtr.

Nastavte a seřiďte

Pokud není zahradní technika dobře seřízena a nastavena, nepoužívejte ji. Je třeba, abyste na nastavení a seřízení nezapomínali hlavně u zahradních traktůrků, u riderů nebo u mulčovačů či aku sekaček a rotačních sekaček.

Co udělat dál?

Ať už to bude rotační nebo jiná sekačka, nezapomeňte naostřit nože, které zároveň vyvažte. Bez ostrých a vyvážených nožů by se zkrátka sekalo velice špatně a zdlouhavě. Zkontrolujte také množství mazacího oleje, případně ho doplňte, pokud je ho ve stroji málo.

Než začnete zahradní techniku používat, doporučujeme zkontrolovat i řemenové převody. Řemeny nesmí být nijak roztřepené, nesmí být ani volné.

https://pixabay.com/cs/photos/trávn%C3%ADk-sekačka-zelená-tráva-1812944/