Pro komfortní sledování televize

Jeden z nejlepších možných relaxů po těžkém dni v práci je rozhodně koukání na televizi. Člověk přijde domů, usadí se na pohovku. Potom zapne svůj oblíbený pořad, k tomu si dá vhodný nápoj a odpočine si. Aby ovšem všechno probíhalo takto ideálně, je třeba mít co nejlepší vybavení pro příjem signálu. Jinak se z pohody stane další nudná práce, kdy budete každou chvíli chodit kontrolovat anténu, protože se vám bude rozmazávat obraz.

Pro náročné diváky

Mít dnes televizi s deseti programy je nuda. Každý náročnější divák potřebuje mít širokou škálu možností, pořady se dnes rozvrstvily mezi desítky kanálů, najít si ten aktuálně nejlepší chvíli trvá. Bez satelitního přijímače však spoustu skvělých relací ani nenaladíte. Dnes už je standardem, že přijímají pořady v rozlišení HD, mívají také vestavěnu Wi-fi. Jejich rozměry se smrskly jen na co nejnutnější, skoro si jich vedle obrazovky ani nevšimnete.

Dobrý výběr

Při pořizování TV antény se rozhodujte velmi pečlivě. Signál televizních vln se šíří přímočaře, jakákoliv překážka ho může zeslabovat. To se týká především v případě blízkosti kopců či jiných vyvýšenin. K dispozici je několik základních tipů antén. První z nich se jmenuje kanálová, jejíž účel je již podle názvu zřejmý. Pásmová a širokopásmovou DVB-T potom dokážou přijmout signál opravdu velmi kvalitně a zajistit vám bezproblémové sledování.

Malý pomocník

O přístroji s názvem Set-top-box jste již jistě slyšeli. Znáte však jeho funkci? Toto malé zařízení převádí digitální signál na analogový. Ten dokážou zpracovat i televize bez digitálního tuneru. Kvůli tomu jde o prostředníka mezi televizí a anténou, co se i zapojení drátů týče. Není třeba hned vyhazovat dobrou starou televizi, stačí k ní zapojit Set-top-box a problém je vyřešen. Cena tohoto zařízení je totiž o mnoho nižší.


„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich