Screenové rolety se stanou chloubou vašeho domu

Pokud přemýšlíte nad vhodným zastíněním jednotlivých místností rodinného domu, potom se vám nabízí hned několik možností. Populární jsou jak vnitřní žaluzie, tak i venkovní rolety. Slyšeli jste však o takzvaných screenových roletách, které spadají do kategorie venkovní stínící techniky?

Screenové rolety tvoří specifickou skupinu. Vyrábí se ze speciálního vlákna, skrze které neprojdou ostré sluneční paprsky a neunikne ani teplo z interiéru, což oceníte hlavně v zimním období. Screenové rolety jsou natolik efektivní, že dokážou snížit tepelný únik z nemovitosti až o 15 %. V neposlední řadě tento druh venkovních rolet dokonale nahradí záclony, neboť přes ně není zvenku vidět dovnitř.

Z čeho se screenové rolety vyrábí?

Screenové rolety jsou tvořené ze síťoviny, jež kombinuje v podstatě skelné vlákno, PVC a polyester. Poměr jednotlivých materiálů výrazně ovlivňuje vlastnosti rolet (tepelnou izolaci a průhlednost), ovšem daný poměr se liší výrobce od výrobce.

Ovládání se řeší buď manuálně, nebo elektronicky. Druhá zmíněná možnost je komfortnější, ale na druhou cenu zase dražší. Záleží tedy pouze na vás, zda preferujete pohodlí před nízkou pořizovací cenou.

Sceeenové rolety mají široké uplatnění, mnohem širší než klasické žaluzie na plastová okna. Používají se tedy nejen v běžných místnostech domu, ale také v zimních zahradách a zahradních pergolách. Pořizovací cena screenových rolet je sice vyšší, ale na druhou stranu v zimě ušetříte za vytápění, v létě za chlazení interiéru.

Na koho se obrátit?

Jestliže hledáte profesionála v tomto oboru, podívejte se do pestrého produktového portfolia společnosti Univers. Dokonce ji najdete i pod frází “venkovní žaluzie Praha”. Kromě venkovních žaluzií a rolet nabízí ještě markýzy, garážová vrata a mříže.