Sedací botník: Stylový a funkční solitér v předsíni

Díváte se do vlastní předsíně a zdá se vám prázdná, nebo naopak nevyužitá? Zřejmě nemáte ten správný nábytek. Pokud člověk vstoupí do interiéru, měl by být jednak mile překvapen vzhledem předsíně a jednak také nemůže zakopávat o cizí obuv. Právě proto je nezbytné vybavit tuto místnost funkčním a elegantním nábytkem. Výbornou volbu představují sedací botníky. Právě ony jsou schopny skloubit oba dva parametry, a navíc nabídnou pohodlí při obouvání a vyzouvání bot. Na trhu existuje spousta modelů. Podle čeho zvolit ten správný a kde nakupovat?

Stabilní konstrukce a materiál

V první řadě je zapotřebí soustředit se na maximální stabilitu botníku. I kvůli tomu, že se na něj neustále sedá, se vyplatí volit bytelnou konstrukci, která může být podpořena i kovovými vzpěrami. Mnohdy ale postačí kvalitní dřevo či dřevotříska, jelikož kov zvyšuje hmotnost celého setu. Volit lze jak modely z masivního dřeva, tak i z dřevotřísky. Prvně jmenované botníky jsou sice dražší, nicméně vzhledově i funkčně zaujmou.

Pohodlné uschování obuvi

Poměrně důležité je i celkové vnitřní uspořádání botníku. Vybírat si lze varianty s výsuvnými systémy, které umožní pohodové uschování bot. Nezapomínejte ani na police, jež jsou praktické a bez problémů si na ně dáte i drobné svršky, sluneční brýle nebo jiné doplňky. V neposlední řadě musí mít sedací botník i dostatečně dlouhou a širokou plochu pro pohodlné sezení. Přezouvá-li se více osob, všechny musí mít dostatečný komfort.

Vyberte si elegantní designové provedení

Botník nemusí být za každou cenu extravagantní. Stačí si najít i decentní variantu, jež dokonale padne k výmalbě předsíně a k dalšímu nábytku. Jestli půjdete do kontrastu, či nikoliv, je už pouze na vás. Na Dona-shop.cz se nachází spousty zajímavých modelů v mnoha odstínech. Oblíbené jsou třeba dub sonoma, ořech, slonová kost anebo jiné.


„Žádný člověk není tak bohatý, aby mohl koupit svoji minulost.“ Oscar Wilde